Skocz do zawartości

Staż pracy - dwa etaty

staż pracy dwa etaty

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2020 - 08:20

Witam, w 2000 roku zawarłem umowę o pracę na cały etat, która trwa do nadal. Następnie w 2005 podpisałam z innym pracodawcą drugą umowę o pracę na cały etat. Moje pytanie jest następujące - jaki jest mój staż pracy - 20 lat czy 35 lat. Jak się to liczy i z czego wynika. 

Z góry dziękuje za informacje

#2 Guest_JE

Guest_JE
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2020 - 12:32

zakończone okresy zatrudnienia nie podlegają kumulacji

kiedy okres pozostawania w stosunku pracy pokrywa się - w całości lub części - z innym okresem zatrudnienia, to do stażu pracy wlicza się jeden z nich oraz część drugiego okresu pozostawania w stosunku pracy niepokrywającą się z innym okresem pracy

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8841 postów

Napisano 05 sierpień 2020 - 20:46

masz 20 lat stażu pracy

#4 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 sierpień 2020 - 11:51

20 lat, jak już wspomniano, te okresy zatrudnienia nie podlegają kumulacji. Jeśli okresy pracy pokrywają się, do stażu pracy wliczasz tylko jeden z nich. Dodatkowo inna ważna informacja, która nie dotyczy bezpośrednio Twojego pytania, ale myślę, że też jest ważna i może się przydać. Jeżeli pracujesz u swojego pracodawcy przez 2 lata na pół etatu, masz staż pracy równy 2 lata. Jeśli obliczasz staż pracy w celu ustalenia swoich uprawnień, wymiar godzinowy nie ma w takim przypadku znaczenia. 

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: staż pracy, dwa etaty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych