Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okres wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony 2020

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516551 postów

Napisano 03 sierpień 2020 - 16:09

Okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony w 2020 r. jest uzależniony od okresu zatrudnienia pracownika. Jaką długość okresu wypowiedzenia zarówno przez pracodawcę jak i przez pracownika przewiduje Kodeks pracy? Ile wynosi przy zatrudnieniu na pół etatu? Jak obliczyć długość okresu wypowiedzenia?

Powrót do artykułu: Okres wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony 2020

#2 Guest_Włodzimierz

Guest_Włodzimierz
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2020 - 16:09

Czy okres wypowiedzenia może być liczony jako suma wszystkich okresów zatrudnienia u danego pracodawcy, czy od czasu trwania aktualnej umowy o pracę z aneksami? Przykład: Pracownik pracował 5 lat u pracodawcy X i wypowiedział umowę, potem 1 rok u pracodawcy Y i ponownie rozpoczął pracę u pracodawcy X, gdzie przepracował 7 miesięcy. Czy okres wypowiedzenia, w tym przypadku liczony jest od okresu zatrudnienia trwającego 7 miesięcy i będzie wynosił 1 miesiąc? Pracodawca X interpretuje prawo w ten sposób, że okres zatrudnienia jest sumowany i wynosi 5 lat 7 miesięcy, a okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20609 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 sierpień 2020 - 17:01

I prawidłowo.
Okresy pracy u tego samego pracodawcy się sumuje.

#4 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2020 - 12:13

Jeśli jestem zatrudniona na czas nieokreślony, od lutego 2019 roku, ale wcześniej byłam zatrudniona u tego pracodawcy na czas określony od stycznia 2013 do lipca 2018 (6 miesięczna przerwa między lipcem 2018, a lutym 2019 wynika z zatrudnienia u innego pracodawcy) to jaki mam na daną chwilę okres wypowiedzenia? 1 miesiąc, bo obowiązująca umowa ma mniej niż 3 lata? 3 miesiące, bo w sumie pracuje u niego ponad 6 lat?

#5 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Jeśli jestem zatrudniona na czas nieokreślony, od lutego 2019 roku, ale wcześniej byłam zatrudniona u tego pracodawcy na czas określony od stycznia 2013 do lipca 2018 (6 miesięczna przerwa między lipcem 2018, a lutym 2019 wynika z zatrudnienia u innego pracodawcy) to jaki mam na daną chwilę okres wypowiedzenia? 1 miesiąc, bo obowiązująca umowa ma mniej niż 3 lata? 3 miesiące, bo w sumie pracuje u niego ponad 6 lat?

#6 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20609 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 wrzesień 2020 - 12:17

Odpowiedź masz wyżej, wystarczy czytać.
Okresy pracy u tego samego pracodawcy się sumuje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych