Skocz do zawartości

Zasiłek solidarnościowy

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2020 - 10:38

Dzień dobry, miałam umowę na czas określony do 30.04 przedłużona do dnia porodu to jest 02.06. Przez błąd kadrowej do tej pory nie mam zasiłku macierzyńskiego. Czy w takiej sytuacji mogę złożyć wniosek o zasiłek solidarnościowy?

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2020 - 10:43

niech kadrowa naprawi błąd, zasiłek będzie z wyrównaniem

#3 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2020 - 11:05

Tzn jak z wyrównaniem? Bo ona jeszcze nie złożyła wniosku wiec nie mam jeszcze za czerwiec i nie wiem czy dostanę za lipiec? A co z tym solidarnościowym?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:53

Tzn jak z wyrównaniem? Bo ona jeszcze nie złożyła wniosku wiec nie mam jeszcze za czerwiec i nie wiem czy dostanę za lipiec? A co z tym solidarnościowym?

Zasiłek solidarnościowy przysługuje osobie zwolnionej z pracy w związku z cowid-19 Ty nie zostałaś zwolniona, po prostu skończyła Ci się umowa o pracę.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2020 - 14:32

Niekoniecznie ->której umowa o pracę po dniu 15 marca 2020 r. uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta.

#6 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2020 - 09:20

złożyła wniosek o macierzyński, więc nie może zarejestrować się w urzędzie pracy. a zus wypłaca zasiłki po 30 dniach od złożenia pełnej dokumentacji. radzę iść do zus i zapytać co się dzieje i czy nie brakuje jakiś dokumentów.

moja dawna pracownica otrzymywała wynagrodzenie w gotówce, przekazując dokumenty do zus nie mogłam podać numeru konta. z pretensjami przyszła do mnie, że nie dostała pieniędzy. okazało się że adres, który podała mi do akt jest od dawna nieaktualny. adres ten był na wnioskach złożonych do zus i przekaz pieniężny z zus poszedł na tamten adres. a osoba która tam mieszka była na tyle nieuczciwa, że przyjęła pieniądze.

#7 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2020 - 11:39

Ale co z tym zasiłkiem solidarnościowym?? Mogę złożyć wniosek?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych