Skocz do zawartości

Odpłatność za leki i usługi NFZ podczas zasiłku chorobowego

zus nfz recepta l4 refundacja

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2020 - 21:56

NIe wiem czy pytanie bardziej do działu ZUS czy NFZ...

Chodzi o korzystanie z bezpłatnej opieki zdrowotnej. Przebywam na zasiłku chorobowym (umowa skończyła się ponad miesiąc temu) i teraz mam wątpliwość, czy mam prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej? Z tego co doczytałam, to tak, ale chciałam się upewnić.

Pozostaje jeszcze kwestia odpłatności za leki - niektóre z przepisanych dla mnie leków mają odpłatność 30% dla osoby ubezpieczonej. Czy w mojej sytuacji mnie to dotyczy, czy muszę kupować leki za 100% ceny?

Dzięki za odpowiedź

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:50

NIe wiem czy pytanie bardziej do działu ZUS czy NFZ...

Chodzi o korzystanie z bezpłatnej opieki zdrowotnej. Przebywam na zasiłku chorobowym (umowa skończyła się ponad miesiąc temu) i teraz mam wątpliwość, czy mam prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej? Z tego co doczytałam, to tak, ale chciałam się upewnić.

Pozostaje jeszcze kwestia odpłatności za leki - niektóre z przepisanych dla mnie leków mają odpłatność 30% dla osoby ubezpieczonej. Czy w mojej sytuacji mnie to dotyczy, czy muszę kupować leki za 100% ceny?

Dzięki za odpowiedź

Tak długo, jak przebywasz na zasiłku chorobowym masz prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej i otrzymywania leków na ogólnych zasadach.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus, nfz, recepta, l4, refundacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych