Skocz do zawartości

Odbiór dnia wolnego dla pracownika tymczasowego

urlop pracownik tymczasowy odbiór dnia wolnego

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2020 - 08:43

Czy jeśli jestem pracownikiem zatrudnionym na 12 miesięcy (01.07.2020-30.06.2021) przez agencję pracy tymczasowej (pracę wykonuję na rzecz innej firmy), yo:

1) jaki przysługuje mi urlop?

2) czy za 15.08 (święto wypadające w sobotę) będzie przysługiwał mi odbiór dodatkowego dnia wolnego, i jeśli tak - to w jakim terminie?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2020 - 10:04

Czy jest to umowa o pracę czy umowa cywilno-prawna (umowa zlecenie)?

Jeżeli umowa o pracę to urlop przysługuje a także dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę (dzień ustala najczęściej pracodawca)

#3 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2020 - 10:06

Czy jest to umowa o pracę czy umowa cywilno-prawna (umowa zlecenie)?

Jeżeli umowa o pracę to urlop przysługuje a także dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę (dzień ustala najczęściej pracodawca)

Jest to umowa o pracę. Czy w sprawie dnia wolnego można porozumieć się z pracodawcą czy jest to wyłącznie jego kompetencja żeby ustalić termin?

A ogólnie, to w jakim wymiarze przysługuje urlop w tym okresie zatrudnienia - 1 rok?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2020 - 11:44

Czy w sprawie dnia wolnego można porozumieć się z pracodawcą czy jest to wyłącznie jego kompetencja żeby ustalić termin? 

to zależy jak jest przyjęte u danego pracodawcy

w jakim wymiarze przysługuje urlop w tym okresie zatrudnienia - 1 rok?

20 albo 26 dni

#5 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2020 - 14:39

Pracownik tymczasowy nabiera prawa do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 2 dni za każdy miesiąc pozostawania w dyspozycji Pracodawcy Użytkownika (to wynika bezpośrednio z ustawy o pracy tymczasowej). Zatem maksymalna liczba dni urlopu wypoczynkowego jaka będzie Ci przysługiwała to 24 dni (12 miesięcy po 2 dni za każdy).

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, pracownik tymczasowy, odbiór dnia wolnego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych