Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożyczka metodą na inwestycje

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 16 lipiec 2020 - 18:17

Już kilka lat temu usłyszałem o pożyczkach społecznościowych, jednak nie wgłębiałem się mocniej w temat. Jednak teraz mam trochę więcej pieniędzy i szukam jakiejś ciekawej metody inwestycji, która zwróci się z pokaźnym zyskiem. Czy tego można spodziewać się właśnie po takich pożyczkach społecznościowych? 

#2 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 17 lipiec 2020 - 15:01

Zależy wszystko od tego na jakim oprocentowaniu będziesz pożyczać pieniądze. W przypadku tego typu pożyczek, to Ty masz swobodę przy ustalaniu warunków. Wiadomo, jeśli dasz zbyt duże oprocentowanie, to nie będzie chętnych, a na zbyt niskim mało zarobisz. Grunt to umieć to dobrze wyważyć. 

#3 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 18 lipiec 2020 - 19:59

Nie spodziewałem się, że jest aż tak duża swoboda w przypadku tego typu inwestycji. Rozumiem, że czas na jaki udzielam pożyczkę, również jest przeze mnie określony, tak? 

#4 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 19 lipiec 2020 - 10:46

Dokładnie tak. Byłoby to trochę dziwne, gdyby pożyczkobiorca narzucał Ci takie warunki i spłacał pożyczkę kiedy chce, nie sądzisz?

Wszystko musi być zawarte w umowie, by było w pełni legalne i bezpieczne dla obydwu stron. 

#5 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 21 lipiec 2020 - 19:39

No tak, ale w tych czasach już nic by mnie nie zdziwiło. Więc jest z tym chyba trochę zabawy, tak? Skoro ma być umowa, to również i wizyta u prawnika itp? 

#6 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 23 lipiec 2020 - 20:56

Nie do końca, ponieważ całość odbywa się internetowo (przynajmniej na portalu, z którego ja korzystam, czyli https://www.aureus.i...a-inwestorow,19). Wizyta u prawnika również kosztuje, więc gdybyś z każdą umowa chciał do niego chodzić, to zbędzie wydawałbyś sporo pieniędzy. Dlatego lepiej pomyśleć nad przeniesieniem tego typu inwestycji na portale online.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych