Skocz do zawartości

nakaz noszenia komputera służbowego

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2020 - 08:51

Witam,

Czy jeśli pracodawca, u którego wykonywana jest praca na etacie w miejscu jego siedziby zgodnie z podpisaną umową o pracę, na komputerze stacjonarnym wymieni go na komputer przenośny może nakazać pracownikom aby codziennie zabierali ten sprzęt do domu i przynosili go na następny dzień do pracy?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2020 - 11:02

Witam,

Czy jeśli pracodawca, u którego wykonywana jest praca na etacie w miejscu jego siedziby zgodnie z podpisaną umową o pracę, na komputerze stacjonarnym wymieni go na komputer przenośny może nakazać pracownikom aby codziennie zabierali ten sprzęt do domu i przynosili go na następny dzień do pracy?

A jak pracodawca uzasadnia takie zabieranie sprzętu do domu? Macie pracować w domu, czy też chronić komputer przed zniszczeniem, kradzieżą? Napisz dokładnie, o co chodzi.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2020 - 14:35

Z tego co wiem powołuje się w swoim stanowisku na Covid i w przypadku ewentualnej kwarantanny czyli zamknięcia firmy żeby każdy mógł pracować wtedy zdalnie. Ja rozumiem troskę o dobro firmy ale codzienne noszenie sprzętu profilaktycznie to chyba przesada? Rozumiem też że jak wysyłany jestem na pracę zdalną to mogę zabrać laptopa i nie widzę w tym problemu. Ogólnie pracujemy do 16 i koniec. W domu już nie wykonujemy pracy.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2020 - 11:27

Z tego co wiem powołuje się w swoim stanowisku na Covid i w przypadku ewentualnej kwarantanny czyli zamknięcia firmy żeby każdy mógł pracować wtedy zdalnie. Ja rozumiem troskę o dobro firmy ale codzienne noszenie sprzętu profilaktycznie to chyba przesada? Rozumiem też że jak wysyłany jestem na pracę zdalną to mogę zabrać laptopa i nie widzę w tym problemu. Ogólnie pracujemy do 16 i koniec. W domu już nie wykonujemy pracy.

Nakazać nie może, ale może jedynie poprosić, a pracownik ma prawo odmówić.Zapytaj pracodawcę, kto poniesie odpowiedzialność za np. zagubienie, kradzież lub uszkodzenie laptopa w Twoim domu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych