Skocz do zawartości

Odwołanie się od decyzji ustalającej odpłatność za pobyt w DPS

wróć do serwisu Sektor Publiczny Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Franio

Guest_Franio
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2020 - 11:38

Chcę zakwestionować nałożenie obowiązku ponoszenia opłaty wyznaczonej przez MOPS utrzymania mamy w DPS. MOPS ustalając zstępnego pominął mojego brata. Według Art. 61.: 1. Obowiązani do wnoszenia opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej są w kolejności: 1) mieszkaniec domu, a w przypadku… Wskazuję że cały majątek po rodzicach otrzymał w/w brat – mieszkanie własnościowe 3 pokojowe w którym obecnie wraz z mamą mieszkają dlatego wnoszę o całkowite umorzenie nałożonej na mnie opłaty. W zamian zobowiązał się, że jako jedyny właściciel mieszkania będzie utrzymywał mamę i umożliwi dożywotnio pobyt w/w lokalu mieszkalnym (jest to zapisane w testamencie – posiadam kopię tego dokumentu).  Ale brat kilka lat temu stracił pracę - alkoholik. Wyznaczając mnie jako zstępnego uniemożliwicie mi Państwo na dalsze leczenie syna, który tak jak wspomniałem podczas wywiadu przeprowadzonego pracownika MOPS po nieszczęśliwym wypadku ponad 10 lat temu zmaga się z ciężką depresją. Jest ciągle hospitalizowany (mogę to udokumentować), ma orzeczoną 2 grupę inwalidzką a ciągłe zmiany leków i szukanie pomocy u specjalistów z całej Polski to niesamowite koszty. Innym argumentem jest również  brak relacji rodzinnych pomiędzy mną a mamą. Wiele lat temu (około 20 - 25) mama ze względu na postępującą chorobę Alzheimera zaprzestała kontaktu ze mną i moją rodziną (mam żonę i dwóch synów). Nie uczestniczyła w naszym życiu, dopiero gdy podupadła na zdrowiu (około 5 lat temu gdy jej stan się znacznie pogorszył) pomimo całkowitego wcześniejszego braku kontaktu postanowiłem pomóc. Od tamtego czasu robię i zanoszę mamie zakupy, leki, pampersy, organizuję w urzędach opiekę dla niej do domu umawiam wizyty lekarskie – ogólnie opiekuję się nią pomimo, iż zobowiązał się do tego mój brat który wiele lat wywiązywał się z tej umowy ale popadł w chorobę alkoholową i od tamtego czasu do dziś są problemy co nie zwalnia go z wywiązania się z w/w umowy. I teraz co? Mamę zabierają do DPS - brat dalej baluje - może i przepije to mieszkanie a ja mam płacić za pobyt w DPS? Jest jakiś paragraf na to?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych