Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek solidarnościowy a zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516510 postów

Napisano 05 lipiec 2020 - 00:46

Czy będąc na zwolnieniu lekarskim, można otrzymać dodatek solidarnościowy? Pewne jest, że nie można pobierać jednocześnie zasiłku chorobowego i dodatku solidarnościowego. Ubezpieczony musi wybrać, co jest dla niego bardziej korzystne.

Powrót do artykułu: Dodatek solidarnościowy a zwolnienie lekarskie

#2 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2020 - 00:46

Dzien dobry. Gdzie w ustawie jest zapisane, że do wyboru jest dodatek solidarnościowy albo zasilek chorobowy ? Czy osoba posiadająca ubezpieczenie zdrowotne wynikające z przebywaniu na zwolnieniu lekarskim automatycznie jest wykluczona z dodatku solidarnościowego? Przynajmniej tak jest napisane w ustawie. Jest też zapis mówiący o pomniejszeniu przysługujących świadczeń o zasielk solidarnościowy. Z góry dziekuje za rozwianie wątpliwości.

#3 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2020 - 12:15

W dniu 29. lutego wygasła moja umowa o pracę a od 13. lutego do 10. kwietnia byłem na zwolnieniu lekarskim. Czy przysługuje mi dodatek solidarnościowy?

#4 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2020 - 14:24

Przecież w ustawie  jest napisane że nie może podlegać ubezpieczeniu a po ustaniu zatrudnienia ma się tylko prawo do świadczeń bez opłacania składek więc zgodnie z ustawą  powinien  należeć się zasiłek chorobowy i solidarnościowy 

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 lipiec 2020 - 15:24

W dniu 29. lutego wygasła moja umowa o pracę a od 13. lutego do 10. kwietnia byłem na zwolnieniu lekarskim. Czy przysługuje mi dodatek solidarnościowy?

Albo zasiłek chorobowy, albo solidarnościowy.

#6 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2020 - 14:12

Witam, 29 czerwca wypowiedziano mi umowę o pracę (do końca lipca jestem na wypowiedzeniu). Jeśli w lipcu złożę wniosek o dodatek solidarnościowy i zostanie mi on przyznany ale także w lipcu będę przebywać na L4 (już po złożeniu wniosku), to co zostanie mi wypłacone- dodatek czy zasiłek chorobowy?

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 lipiec 2020 - 14:24

A może czytaj artykuł na początku wątku

#8 Guest_Wera

Guest_Wera
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2020 - 14:16

Witam, 29 czerwca wypowiedziano mi umowę o pracę (do końca lipca jestem na wypowiedzeniu). Jeśli w lipcu złożę wniosek o dodatek solidarnościowy i zostanie mi on przyznany ale także w lipcu będę przebywać na L4 (już po złożeniu wniosku), to co zostanie mi wypłacone- dodatek czy zasiłek chorobowy?

U mnie podobnie- wypowiedzenie mam do końca lipca, ale 28lipca idę na zabieg i na pewno będę mieć L4. W związku z tym chorobowe nie dostanę tylko za 4 dni lipca, jeśli dostanę dodatek?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych