Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek solidarnościowy a podjęcie pracy

wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516510 postów

Napisano 02 lipiec 2020 - 09:52

Dodatek solidarnościowy pobiera osoba, która utraciła pracę z powodu koronawirusa. A co jeśli znajdzie pracę? Podjęcie pracy wyklucza dodatek solidarnościowy za miesiąc, w którym praca została podjęta. Dotyczy to również tylko jednego przepracowanego dnia w tym miesiącu.

Powrót do artykułu: Dodatek solidarnościowy a podjęcie pracy

#2 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2020 - 09:52

Czy jeżeli pobieram dodatek solidarnościowy to mogę sobie dorabiać na umowie o dzieło?

#3 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2020 - 16:20

Czy praca na umowę zlecenie w zakresie kilku dni wyklucza się z pobieraniem dodatku?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 10:33

Czy jeżeli pobieram dodatek solidarnościowy to mogę sobie dorabiać na umowie o dzieło?

Masz powyżej artykuł, a tam jak wół stoi napisane, że zasiłek solidarnościowy jest wyłącznie dla osób bezrobotnych. Już przepracowanie jednego dnia nie daje prawa do zasiłku.

#5 Guest_Zainteresowana

Guest_Zainteresowana
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 11:48

Czy przepracowane kilka dni w czerwcu zabiera prawo do zasiłku solidarnosciowego kiedy w lipcu juz jestem bezrobotna

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 12:38

Czy przepracowane kilka dni w czerwcu zabiera prawo do zasiłku solidarnosciowego kiedy w lipcu juz jestem bezrobotna

Zasiłek od lipca.

#7 Guest_Mm

Guest_Mm
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 14:12

Jeśli podejmę pracę na umowę o dzielo dalej przysługuje mi zasiłek solidarnościowy czy już nie?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2020 - 12:08

Jeśli podejmę pracę na umowę o dzielo dalej przysługuje mi zasiłek solidarnościowy czy już nie?

Już nie. A odpowiedź na identyczne pytanie masz kilka postów wyżej.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2020 - 09:36

Co do podjęcia pracy piszą Państo nieprawdę. Z FAQ ZUS, pkt 14.:

14. Jeśli w danym miesiącu osoba uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np. od 15 sierpnia podejmie pracę) to będzie miała prawo do dodatku solidarnościowego za cały miesiąc?

Jeśli w danym miesiącu osoba taka uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np.  podejmie pracę), to będzie miała prawa do dodatku solidarnościowego za ten miesiąc. Wypłata dodatku solidarnościowego zostanie wstrzymana od kolejnego miesiąca.

#10 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2020 - 00:35

Co do podjęcia pracy piszą Państo nieprawdę. Z FAQ ZUS, pkt 14.:

14. Jeśli w danym miesiącu osoba uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np. od 15 sierpnia podejmie pracę) to będzie miała prawo do dodatku solidarnościowego za cały miesiąc?

Jeśli w danym miesiącu osoba taka uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np.  podejmie pracę), to będzie miała prawa do dodatku solidarnościowego za ten miesiąc. Wypłata dodatku solidarnościowego zostanie wstrzymana od kolejnego miesiąca.

To zależy FAQ z 7 lipca miał w pkt 14 dopisek " nie " widocznie w najnowszej wersji coś zmieniono. Generalnie to jest niezły Cyrk z tym dodatkiem.

14 Jeśli w danym miesiącu osoba uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np. od 15 sierpnia podejmie pracę) to będzie miała prawo do dodatku solidarnościowego za cały miesiąc?

Jeśli w danym miesiącu osoba taka uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np.  podejmie pracę)to nie będzie miała prawa do dodatku solidarnościowego za ten miesiąc.

---

Dodatkowo wklejam odpowiedź z ZUS z dnia 26.06.2020

„Jeśli w danym miesiącu osoba uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np.  podejmie pracę) to nie będzie miała prawa do dodatku solidarnościowego za ten miesiąc.”

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2020 - 14:59

Jeśli dana osoba już otrzymała dodatek za lipiec i jeszcze w lipcu podejmie pracę czy będzie musiała zwrócić dodatek solidarnościowy?

#12 Guest_karola

Guest_karola
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2020 - 23:55

faktycznie zmieniono informację w pkt 14. Tylko teraz która jest prawdziwa - jak ktoś już otrzymał dodatek na konto, a np po tygodniu podjął pracę - musi oddać dodatek? czy jak według nowych informacji MA prawo do dodatku, a ten zostanie wstrzymany od kolejnego miesiąca

#13 Guest_gosc2

Guest_gosc2
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2020 - 09:40

w jaki sposób poinformować ZUS o znalezieniu pracy? Jest na to jakis specjalny formularz? Na mejle nie odpisują, dodzwonić też się nie da.

#14 Guest_po co pracować

Guest_po co pracować
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2020 - 17:13

ZUS kara za to, że ludzie chcą pracować! Masakra...

#15 Guest_chory system

Guest_chory system
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2020 - 17:18

Pracujących na czarno ZUS nie chce karać. A jak ktoś chce uczciwie pracować nawet za minimalną krajową to zabiera mu się ten dodatek. To chore jest. karają ludzi za uczciwą pracę... Najlepiej jest być pasożytem na bezrobociu, wtedy wszystko się należy...

#16 Guest_Mig

Guest_Mig
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2020 - 20:07

Jak mam poinformować ZUS o tym że podejmuje pracę i zawieszam zasiłek solidarnościowy ?Dzwoniąc do zusu pani była zfochowana że musi rozmawiać z petentami i nie odpowiedziała mi na moje pytanie .

#17 Guest_Mig

Guest_Mig
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2020 - 20:08

Jak mam poinformować ZUS o tym że podejmuje pracę i zawieszam zasiłek solidarnościowy ?

#18 Guest_MiG

Guest_MiG
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2020 - 11:52

Czy jeśli pracę podejmuję 3 sierpnia, to czy przysługuje mi dodatek sierpniowy ?

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:43

Czy jeśli pracę podejmuję 3 sierpnia, to czy przysługuje mi dodatek sierpniowy ?

Po co czytać artykuł jeśli wystarczy, że ktoś za ciebie przeczyta, no nie?

#20 Guest_Pracownik

Guest_Pracownik
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2020 - 11:18

Jak mam zgłosić na PUE że zaczynam pracę ?czy mogę wysłać wiadomość w komunikatorze?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych