Skocz do zawartości

Własna działalność zwolnienie opiekuńcze a sprzedaż na aukcjach

opiekuńcze

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_forrr

Guest_forrr
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2020 - 00:28

Witam. Zastanawiam się nad tym czy mogę pracować na pół gwizdka sprzedając na allegro. Dokładnie mówiąc, złamałem obojczyk później operacja i nastawienie wychodząc nie brałem zwolnienia (nie miałem wpisu że muszę leżeć) nie płace składki chorobowej więc nie było mi potrzebne wziąłem opiekuńcze dla żony, mamy maluchy więc nie muszę wszystkim się zajmować. Obecnie siedzę w domu ale sprzedaje mi się allegro i zastanawiam się czy mogę wystawiać paragony i wysyłać paczki, na razie nie otwieram normalnie pawilonu. Czy ktoś może do tego się przyczepić czy zweryfikować, właściwie to do opiekuńczego żony. Czy ona ewentualnie może mi legalnie w takich sytuacja pomagać? Będę wdzięczny za jakieś odpowiedzi.

#2 Guest_Bet

Guest_Bet
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2020 - 23:06

Prowadzenie działalności gospodarczej z domu wyklucza możliwość sprawowania osobistej opieki nad dziećmi. Tak samo jak drugi rodzic pracuje zdalnie.

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5644 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 07:53

Co to oznacza:"wziąłem opiekuńcze dla żony" ?
Czy to oznacza, że lekarz wypisał dla ciebie zwolnienie lekarskie-opiekę nad członkiem rodziny, w tym przypadku żony? Przecież nie płacisz składki chorobowej.

Chyba, że zwolnienie wystawione jest dla żony jako opieka nad dziećmi?

Piszesz tak niezrozumiale.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2020 - 16:27

Zwolnienie opiekuńcze zostało wypisane przez lekarza dla żony z powodu mojej niesprawności po operacji. Obecnie nie chodzi do pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych