Skocz do zawartości


Odprawa emerytalna

Aneta

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2020 - 20:35

Witam serdecznie

28 lipca 2020 r. pracownik samorządowy rozwiązuje z pracodawcą umowę o pracę w związku z przejściem na emeryturę.

Tarcza 4.0 wprowadziła limitowanie wysokości odpraw - ma nie przekraczać 26 tyś. złotych.

Czy ten limit należy stosować wobec pracowników samorządowych?



#2 coli

coli

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 886 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 20:46

Nie

Warunkiem ograniczenia wysokości odprawy jest wystąpienie u pracodawcy w rozumieniu art. 3 K.p. spadku obrotów gospodarczych, o którym mowa w art. 15g ust. 9 

lub istotnego wzrostu obciążenia funduszu wynagrodzeń, o którym mowa w art. 15gb ust. 2





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Aneta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy