Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kserokopiarka w biurze

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 13:42

Posiadacie kserokopiarki w waszych firmach kupione na własność, czy je zwyczajnie dzierżawicie? Spotkałem się z wieloma opiniami na ten temat i jedni uważają, że wynajem jest tańszy i w przełożenia opłaca się bardziej, inni natomiast temu przeczą. Na jakiej podstawie zdecydować, która opcja będzie lepsza? 

#2 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 12:41

Początkowo miałem zamiar kupować na własność, ale nie opłacałoby mi się to. Na mocną kserokopiarkę trzeba wydać pokaźną kwotę, a za kilka lat przestanie być ona tak funkcjonalna, jak obecnie i będziesz musiał, albo na niej dalej pracować, albo próbować sprzedawać i kupować nową, dlatego ja wolę wydzierżawić na określony czas od firmy i po czasie umowy wymieniam sprzęt na nowy, bez jakichkolwiek problemów. 

#3 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 12 lipiec 2020 - 14:14

No faktycznie ceny są dość oszałamiające. Przyznam, że argumenty do dzierżawy trochę mnie przekonały. Ile już lat wykorzystujesz dzierżawę, bo jestem ciekawy jak to wygląda w dłuższym przeciągu czasowym, czy wtedy też opłaca się bardziej wynajem? 

#4 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów

Napisano 12 lipiec 2020 - 22:37

Trzeba patrzeć na to z kilku stron, nie tylko od tej pieniężne. W cenie dzierżawy masz np. pomoc serwisową, która standardowo jest droga, jeśli miałbyś wzywać ją na własną rękę. Należy więc brać uwagę na wszystkie argumenty. Poczytaj sobie na necie na ten temat, bo jest obszerny. 

#5 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 13 lipiec 2020 - 19:06

No faktycznie pomoc serwisowana nie należy do najtańszych. Jak już szukać firm dzierżawiących tego typu sprzęt, to lepiej lokalnie, czy gdzieś w internecie? 

#6 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów

Napisano 17 lipiec 2020 - 16:11

Zależy gdzie uda Ci się znaleźć lepszą ofertę. Nie zawsze w okolicy musisz mieć w ogóle firmy dzierżawiące, może tak być zwłaszcza w przypadku mniejszych miast, gdzie ofert są ograniczone. Jednak jeśli chodzi o wynajem kserokopiarek Katowice, to u https://www.copyrem....-kserokopiarek/ dostaniesz jedne z niższych cen, a przy tym mocny sprzęt. 

#7 PaveloS

PaveloS

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 20 lipiec 2020 - 23:33

U nas sprawdza się firma Ksero Contakt ze Szczecina. Świadczą sprzedaż, dzierżawę i serwis drukarek, kserokopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Znajdziecie u nich  m.in. marki Ricoh, Nashuatec, Gestetner, Lanier, Utax czy Kyocera-Mita. My dzierżawimy od nich sprzęty i jesteśmy w 100 % zadowoleni z tej opcji, firma jest rzetelna i solidna, mamy dobre stawki wynajmu.

#8 Guest_MateuszK87

Guest_MateuszK87
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2020 - 09:23

My wynajmujemy kserokopiarki od Smartcopy. Dobrej jakości sprzęt. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych