Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak krok po kroku złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy?

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516510 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 19:42

ZUS udostępnił instrukcję, jak krok po kroku złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy. Składa się go wyłącznie elektronicznie za pomocą PUE ZUS na formularzu EDS.

Powrót do artykułu: Jak krok po kroku złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy?

#2 Guest_Rolaka

Guest_Rolaka
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2020 - 19:42

Mam pytanie. A co należy zrobić, jeśli załóżmy od 1 lipca rozpocznę pracę? Należy wtedy wysłać korektę dokumentu za lipiec i sierpień czy coś innego zrobić?

#3 Guest_M.Z.

Guest_M.Z.
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 05:15

Część III wniosku manipulacja ZUS.W/g ustawy powinno być zasiłek pobrany Z MIESIĄC w którym składany jest wniosek a nie W MIESIĄCU.To zmienia sens i na zmanipulowanej podstawie pozwala odliczać zasiłek należny za maj(tylko wypłacony w czerwcu) od dodatku za czerwiec. Usiłuję się to w nieudolny sposób ukryć tworząc tą właśnie część III dodatkowe informacje i nie umieszcza tego w oświadczeniu,gdzie powinno w/g ustawy być. ZUS pomija art.3ust.7 i art.4ust.4. W dziwny sposób "zaoszczędza" na bezrobotnych nawet kilka milionów.

#4 Guest_M.Z.

Guest_M.Z.
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 05:15

Część III wniosku manipulacja ZUS.W/g ustawy powinno być zasiłek pobrany Z MIESIĄC w którym składany jest wniosek a nie W MIESIĄCU.To zmienia sens i na zmanipulowanej podstawie pozwala odliczać zasiłek należny za maj(tylko wypłacony w czerwcu) od dodatku za czerwiec. Usiłuję się to w nieudolny sposób ukryć tworząc tą właśnie część III dodatkowe informacje i nie umieszcza tego w oświadczeniu,gdzie powinno w/g ustawy być. ZUS pomija art.3ust.7 i art.4ust.4. W dziwny sposób "zaoszczędza" na bezrobotnych nawet kilka milionów.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 09:40

Witam, mam pytanie odnośnie części III wniosku. Składam formularz w lipcu, a rejestrowałam się w Urzędzie Pracy w 05.06, gdzie zasiłek dopiero dostanę za czerwiec i to niepełny bo nie zarejestrowałam się 01.06. po weekendzie czy muszę go wpisywać ? Jeśli tak to kwota brutto czy netto.

#6 Guest_A.

Guest_A.
  • Goście

Witam, mam pytanie odnośnie części III wniosku. Składam formularz w lipcu, a rejestrowałam się w Urzędzie Pracy w 05.06, gdzie zasiłek dopiero dostanę za czerwiec i to niepełny bo nie zarejestrowałam się 01.06. po weekendzie czy muszę go wpisywać ? Jeśli tak to kwota brutto czy netto.

#7 Guest_A.

Guest_A.
  • Goście

#8 Guest_A.

Guest_A.
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 09:41

#9 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2020 - 09:13

Tak, kwotę netto.

#10 Guest_Sisi

Guest_Sisi
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2020 - 22:28

Witam i okazuje się,że jako osoba pokrzywdzona przez covid-19 bo zostałam z tego powodu zwolniona z wypowiedzeniem miesięcznym na koniec kwietnia 2020, nie mogę dostać dodatku solidarnościowego ponieważ na świadectwie pracy mam napisane wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy z powodów ekonomicznych za porozumieniem stron. Na bezrobociu należy mi się zasiłek, natomiast nie należy mi się dodatek ponieważ jest napisane za porozumieniem stron, ja się z nikim nie porozumiałam tylko zostałam zwolniona , nie przechodziłam do innej pracy, jestem bezrobotna z winy pracodawcy ponieważ likwidował stanowisko pracy. Ten dodatek solidarnościowy to jedno wielkie oszustwo!!!!!

#11 Guest_Sisi

Guest_Sisi
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2020 - 22:28

Witam i okazuje się,że jako osoba pokrzywdzona przez covid-19 bo zostałam z tego powodu zwolniona z wypowiedzeniem miesięcznym na koniec kwietnia 2020, nie mogę dostać dodatku solidarnościowego ponieważ na świadectwie pracy mam napisane wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy z powodów ekonomicznych za porozumieniem stron. Na bezrobociu należy mi się zasiłek, natomiast nie należy mi się dodatek ponieważ jest napisane za porozumieniem stron, ja się z nikim nie porozumiałam tylko zostałam zwolniona , nie przechodziłam do innej pracy, jestem bezrobotna z winy pracodawcy ponieważ likwidował stanowisko pracy. Ten dodatek solidarnościowy to jedno wielkie oszustwo!!!!!

#12 Guest_Sisi

Guest_Sisi
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2020 - 22:29

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych