Skocz do zawartości

Split Payment

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Mariano

Guest_Mariano
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2020 - 17:22

Dzień dobry.
Chciałbym zapytać o poradę.
Jestem konsumentem, osoba fizyczna nie będąca podatnikiem VAT
Dostałem fakturę proforma na kwotę 19200 PLN
Na podstawie tej faktury wykonałem przelew na rachunek firmy sprzedającej urządzenia.
Wysłałem potwierdzenie przelewu do tej firmy.
Zanim przelew doszedł firma sprzedająca wysłała towar kurierem i fakturę e-mailem
Jest to jednak faktura z mechanizmem podzielonej płatności (split payment)
Dodatkowo jest informacja o sposobie zapłaty (przedpłata na konto) oraz objaśnienie, że do momentu uregulowania całości zadłużenia towar stanowi własność tejże firmy.

Co to za przeproszeniem, bełkot? Przypominam, że w momencie odebrania faktury split payment firma sprzedająca dysponowała potwierdzeniem mojej transakcji, nie było jej jednak fizycznie na koncie tejże firmy 

Czytałem różne publikacje w internecie, które informują, że taka faktura nie ma zastosowania w stosunku do zwykłego konsumenta nie będącego przedsiębiorcą.

Jestem żywo zainteresowany tym tematem, ponieważ zakup sprzętu był z wykorzystaniem środków z Urzędu Pracy (dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej). 
Obawiam się, że takie działanie firmy sprzedającej może doprowadzić do moich problemów (niewłaściwie zaksięgowana transakcja, problemy z udokumentowaniem zakupu, problemy z urzędem podatkowym i inne, o których jeszcze nie wiem)

Posiadam podstawowe informacje o split payment. ale nie jestem księgowym aby wiedzieć jakie potencjalne skutki niesie za sobą przeprowadzona w ten sposób transakcja.

Towar jest w drodze, jeszcze nie odebrałem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy