Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Okap kuchenny a rekuperacja

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 904 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 12:01

Rekuperacja A okap kuchenny. Ponoć jedno z drugim nie bardzo idą w parze. Pan od reku proponuje taki okap, który tylko oczyści z tłuszczu,  a resztę wywietrzy wentylacja. 
Pan od dachu mówi, że okap + kominek wentylacyjny z silnikiem , na co Pan od rekuperacji załamuje ręce. 
Jak to jest u was ?

#2 wazer

wazer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 06:35

Mój instalator powiedział krótko okap do kominka wentylacyjnego, do tego można dorzucić silnik/turbinę w moim przypadku na poddaszu nie użytkowym (tak sam ma zrobione).

Nowoczesne rekuperatory mają możliwość automatycznego wyrównania ciśnień - co okap wyrzuci nad dach, to rekuperacja sama dopuści. Pan od dachu ma rację. Sama mam takie rozwiązanie i sprawdza się idealnie. Dodatkowy atut - silnik pod dachem nie hałasuje w kuchni otwartej na salon .

Zerknij sobie tutaj:

https://okapy-komino...apu-kominowego/

Na stronie jest opisana kwestia montazu okapu kominowego. 

#3 kajra

kajra

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 grudzień 2020 - 13:58

My okapu nie mamy, ale mamy kominek :) Ostatnio nawet kupiłam całkiem fajne produkty na sklepie http://kratki.pl mają tam tez wklady do biokominków :) 

#4 barakuda

barakuda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 marzec 2021 - 18:35

Mamy i normalny okap kuchenny i wentylacje mechaniczną. Jedno nie wyklucza drugiego. Musisz mieć projekt wentylacji i od tego zacznij. Zestaw do wentylacji mechanicznej również możesz kupić o wiele taniej od tego co oferują monterzy. Kanały wentylacyjne kupisz od producenta (polecam Ps System), natomiast wydajność rekuperatora będziesz miał podane w projekcie, a i sama centrala nie musi kosztować 10tys zł, bo za 4-5tys tez kupisz dobrej jakości. 

#5 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 909 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 10:19

Bardzo ciekawa kwestia została tutaj poruszona.. ja wcześniej się nad tym nie zastanawiałam, ale teraz na pewno zacznę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych