Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzekucja podatku egzekucja administracyjna

egzekucja administracyjna podatku rygor natychmiastowej wykonalności

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Monika1705

Monika1705

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 11:06

Witam, mam taki problem. Organ egzekucyjny wszczął egzekucję podatku na podstawie decyzji organu I instancji, której posiadała rygor natychmiastowej wykonalności. Zajęto rachunek bankowy i przerwano bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Jednak zobowiązany złożył zażalenie na postanowienie o nadaniu decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności, i postanowienie to zostało uchylone przez organ odwoławczy. Co może zrobić zobowiązany, by obronić się przed tą egzekucją? I co powinien zrobić organ egzekucyjny? Na jakie przepisy można sie tutaj powołać? 

Jeśli uchylone zostało postanowienie o nadaniu decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności, to nie dochodzi do przerwania biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego, a egzekucja nie powinna zostać przeprowadzona. Ale jakie dalej kroki mogą/ powinny zostać podjęte? Bardzo proszę o odpowiedź. 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: egzekucja, administracyjna, podatku, rygor, natychmiastowej, wykonalności

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych