Skocz do zawartości

Odpowiedzialność pełnomocnika spółki z o.o.

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2020 - 18:51

Witam 

mój mąż otrzymał pełnomocnictwo w kwietniu - dyrektor w marcu poszedł na chorobowe. W firmie w marcu wyłączono prąd a w lutym komornik zajął maszyny. Od marca zakład jest zamknięty ale kiedyś pojechałem tam i okazało się że są wymienione zamki (nie wiadomo czy to najemca któremu jesteśmy winni kasę czy dyrektor) to się powtarzało.Mąż zadzwonił najpierw do jednego a potem do drugiego - obaj twierdzą że niczego nie zrobili. Dyrektor jest dla mnie podejrzany (pogrążył tą firmę) i stwierdził że jak coś zginie np maszyny to będę odpowiadał. No i właśnie - ja użyłem tego pełnomocnictwa tylko raz - wziąłem od pracowników wnioski o wypłacenie zaległych wypłat przez prezesa (cwaniaka) i wysłałem na jego adres podany w pełnomocnictwie - bo oczywiście nasza firma zamknięta same awiza. Niedawno zrzekłem się pełnomocnictwa i wysłałem na adres podany w pełnomocnictwie. Komornik ma dopiero wejść do firmy. Wiem że dyrektor i prezes coś knują przeciwko mnie - po e-mailach od dyrektora to brzmi tak: miałem pełnomocnictwo i nie dbałem o firmę tylko o swoje prywatne sprawy itd. Tylko że od marca nie ma prądu więc firma już fizycznie nie istnieje a my jesteśmy zatrudnieni cały czas. W moim pełnomocnictwie jest napisane :

- występowanie o różne zezwolenia ...

- zawieranie umów, kredytów...

- reprezentowanie przed bankami...

- skladanie podpisywanie przyjmowanie oświadczeń od (wszystkich) odbieranie korespondencji 

Więc nie jest napisane żebym siedział przy bramie i wzywał policję jeśli ktoś zmieni zamki kłódki itd. Jeśli od 3 miesięcy nie mam wypłaty też nie chcę charytatywnie jeździć i sprawdzić czy jest jakaś poczta wciśnięta w drzwi. Czy faktycznie za coś odpowiadam?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych