Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwrot składek z ZUS

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kasiula36

Kasiula36

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 czerwiec 2020 - 09:15

Witam,

Złożyłam wniosek do ZUS  w sprawie zwolnienia z opłacania składek za marzec-maj 2020r. Póki co decyzji żadnej jeszcze z ZUS nie otrzymałam, natomiast dostałam zwrot na konto 50% składek za marzec i kwiecień.

W koncie ZUS PUE w zakładce tarcza jest tabelka w której widnieje zapis że za marzec i kwiecień zwolnienie z opłacenia składek zrealizowano 30.05.2020r. natomiast w miesiącu maju widnieje zapis, że oczekuje na rozpatrzenie. Zapytałam ZUS przez PUE w tej sprawie ale jeszcze nic nie odpisali a tam się dodzwonić to jest jakiś koszmar.

Zbliża mi się termin opłacenia składek za maj i zastanawiam się co w tej sytuacji zrobić? Czy opłacać je w 50% czy w całości?

Może ktoś ma podobna sytuację i podpowie?

Pozdrawiam

#2 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2020 - 08:29

Hej, ja mam podobną sytuację, dostałam zwrot za marzec i opłacam normalnie składki za maj. Tak bezpieczniej. Najwyżej zwrócą..

Zastanawiałaś się nad tym, że w składkach zwróconych jest zdrowotna i częściowo społeczna -zapłacona przez pracownika i co teraz?  Opodatkować zdrowotną zwrócić wraz ze społeczną? Co u was z deklaracjami? Zus je skoryguje czy my?  Brak info..

Pozdrawiam!

#3 Guest_Kasiula36

Guest_Kasiula36
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2020 - 09:56

Byłam w piątek w ZUS-ie i Pani mi powiedziała że mam zapłacić za maj tylko 50% i tak zrobiłam.

Nic nie korygujesz, ani list płac ani deklaracji ZUS.

#4 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2020 - 08:13

No a te zwroty za marzec i kwiecień? Zwracasz pracownikom ich część społecznych i zdrowotną?

#5 Guest_Kasiula

Guest_Kasiula
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2020 - 09:05

No a te zwroty za marzec i kwiecień? Zwracasz pracownikom ich część społecznych i zdrowotną?

Nikomu nic nie zwracasz i nie korygujesz. Składki są normalnie naliczone i zaksięgowane na kontach pracowników zgodnie z wysłanymi do ZUS raportami i deklaracjami . To że pracodawcy maja ulgi to jest koszt budżetu państwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych