Skocz do zawartości

Renta rodzinna po zmarłej mamie 7 mc dziecka

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2020 - 16:17

Witam,
proszę o pomoc w bardzo trudnej dla mnie sprawie.Moja partnerka z którą żyłem przeszło 9 lat ciężko zachorowała na białaczkę tuz po urodzeniu naszego synka.Niestety odeszła.Nie mieliśmy ślubu ale mieszkaliśmy razem i wspólnie wychowywalismy synka.Teraz robię to sam.Jej zakład pracy wystąpi do ZUS o przyznanie renty dla syna.Jednak rodzice partnerki twierdzą że renty nie będę pobierał ja ale oni, ponieważ wg prawa nie mam prawa do niczego a oni stanowią najbliższą rodzinę dla mojej zmarłej partnerki.Ja wychowuję synka.To ze mną mieszka,ja Go karmię,ubieram,daję to czego nie możemy dac Mu juz razem.Czy rodzice partnerki mają rację?

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3674 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 02 czerwiec 2020 - 14:23

Witam,
proszę o pomoc w bardzo trudnej dla mnie sprawie.Moja partnerka z którą żyłem przeszło 9 lat ciężko zachorowała na białaczkę tuz po urodzeniu naszego synka.Niestety odeszła.Nie mieliśmy ślubu ale mieszkaliśmy razem i wspólnie wychowywalismy synka.Teraz robię to sam.Jej zakład pracy wystąpi do ZUS o przyznanie renty dla syna.Jednak rodzice partnerki twierdzą że renty nie będę pobierał ja ale oni, ponieważ wg prawa nie mam prawa do niczego a oni stanowią najbliższą rodzinę dla mojej zmarłej partnerki.Ja wychowuję synka.To ze mną mieszka,ja Go karmię,ubieram,daję to czego nie możemy dac Mu juz razem.Czy rodzice partnerki mają rację?

Zakład pracy wypełniając WNIOSEK O RENTĘ RODZINNĄ ERR musiał w pkt.5.wpisać dane osoby wnioskującej o tą rentę i tak naprawdę to TY powinieneś wystąpić do ZUS o rentę rodzinną dla dziecka,bo jesteś ojcem.
https://www.zus.pl/d...3b-d296e40da5cd

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych