Skocz do zawartości

wypowiedzenie umowy a ekwiwalent za urlop

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kris

Guest_Kris
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2020 - 10:51

dostałem wypowiedzenie umowy o prace okres 3 miesiące w którym zobowiązałem się wykorzystać zaległy urlop. kilka dni później dostałem drugie pismo zwalniające mnie z obowiązku świadczenia pracy natychmiastowo, ze zwrotem wszystkich narzędzi do pracodawcy (urlopu oczywiście nie wykorzystałem). Czy w związku z tym, że w pierwszym piśmie zobowiązałem się do wykorzystania urlopu ale po kilku dniach zostałem przez pracodawcę zwolniony z obowiązku świadczenia pracy należy mi się ekwiwalent za urlop? 

#2 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 887 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 11:01

Ty w wypowiedzeniu zobowiązałeś sie ? czy pracodawca Cię  zobowiązał

Wrzuć pisma

#3 Guest_Kris

Guest_Kris
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2020 - 11:12

Ty w wypowiedzeniu zobowiązałeś sie ? czy pracodawca Cię  zobowiązał

Wrzuć pisma

ja w pierwszym standardowym wypowiedzeniu które dostałem do podpisania miałem zapis ze zobowiązuje się do wykorzystania urlopu zaległego i bieżącego który mi przysługuje w okresie wypowiedzenia. ale kilka dni później zwolnił mnie ze świadczenia pracy, kazał oddać laptopa, auto i w tym piśmie nic nie było o urlopie (żaden termin nie był ustalony itp.). Najprawdopodobniej pracodawca sam sobie w systemie wpisał mój urlop w jakiś nie znanym mi nawet terminie. 

#4 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 887 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 11:33

Zwolnił ze świadczenia pracy po urlopie i takie postepowanie jest prawidłowe

Jednak daty powinny być podane od kiedy urlop a od kiedy zwolnienie ze świadczenia pracy

#5 Guest_Kris

Guest_Kris
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2020 - 11:50

właśnie czegoś takiego nie ma. jest tylko 1 pismo standard i zapis ze ja zobowiązuje się do wykorzystanie urlopu i za kilka dni drugie pismo ze od następnego dnia roboczego mnie zwalnia ze świadczenia pracy (pomiędzy pismami okres jest za krótki żeby cały mój urlop wykorzystać, w dodatku w tym okresie pracowałem), w drugim piśmie nie ma słowa o urlopie, ze najpierw mam urlop a od takiego dnia jestem zwolniony z obowiązku zaświadczenia pracy. Tylko praktycznie natychmiastowo od następnego dnia byłem zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. nie ma żadnej innej korespondencji ustalającej termin urlopu itp.

wychodzi ze pracodawca sam ze sobą takie terminy ustalił a pracownika nie poinformował ze jest na urlopie a nie na wypowiedzeniu (i do tego zwolniony ze świadczenia pracy). Czyli wg. mnie nie dopełnił wszystkich formalności.

#6 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 887 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 12:46

Czyli wg. mnie nie dopełnił wszystkich formalności.

Skąd nam to wiedzieć - traz piszesz

(pomiędzy pismami okres jest za krótki żeby cały mój urlop wykorzystać, w dodatku w tym okresie pracowałem),

Nie znając treści pism ani dat ciężko cokolwiek napisać

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych