Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odsetki za późniejszy zwrot nadpłaty podatku

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198525 postów

Napisano 31 maj 2020 - 22:34

Podatnicy, którzy w terminie złożyli zeznanie roczne, nie składali korekty, a także nie mają zaległości wobec fiskusa powinni już otrzymać zwrot nadpłaty podatku dochodowego. Jeśli Urząd Skarbowy jeszcze nie przekazał odpowiedniej sumy i nie zrobi tego w najbliższym czasie, będzie zobowiązany do wypłacenia odsetek.

Powrót do artykułu: Odsetki za późniejszy zwrot nadpłaty podatku

#2 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 31 maj 2020 - 22:34

Witam serdecznie! Chciałabym się dowiedzieć czy przysługują mi odsetki z nadpłaty. Otóż 04.03.2020 rozliczyłam pit-37 internetowo wspólnie z mężem. Tego samego dnia wysłałam korektę z powodu błędnego nr rachunku bankowego (nieaktualny). Aż do 27.05. nie otrzymałam zwrotu. Tego dnia poszłam osobiście do US wybadać sprawę. Dowiedziałam się, że powinnam podać imię i nazwisko męża jako posiadacza rachunku (również nim jestem). Przez ten czas nie otrzymałam żadnej informacji telefonicznej, ani mailowej, że cofnięto przelew z 07.04. Dopiero po mojej interwencji (27.05.) tego samego dnia otrzymałam zwrot. Oczywiście wcześniej sprawdzałam status na e-pity, gdzie widniała informacja, że korektę przyjęto, a pieniądze zostały przelane na konto / przekazem pocztowym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych