Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opieszałość kancelarii

przewlekłośc opieszałość kancelarii

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 serek.nr.1

serek.nr.1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 maj 2020 - 07:24

Witam jestem przedsiębiorcą i w związku z nieopłaconą przez zleceniodawcę fakturą zmuszony byłem zlecić moją sprawę kancelarii z Częstochowy. To tak na wstępie, uściślając jakieś 2 - 2,5 roku temu powierzyłem sprawę kancelarii j/w. Podpisałem z nimi umowę i w tym momencie straciłem jakby możliwość bycia "stroną" w postępowaniu przed sądem. W okolicach maja 2018 r. wygrali mi sprawę. Po jakimś czasie dowiedziałem się że druga strona odwołała się od wyroku i sprawa trafiła do II instancji. Rozprawa miała odbyć się jakoś w grudniu jak był strajk pracowników sądu i do dnia dzisiejszego prawdopodobnie się nie odbyła. Dzwoniąc do tej kancelarii dowiaduje się że trzeba czekać lub nie ma osoby prowadzącej i tak w kółko. Chciałbym dowiedzieć się jakiś szczegółów odnośnie mojej sprawy w jaki sposób mogę zobligować tą firmę do udzielenia mi rzeczowej odpowiedzi na jakim etapie jest postępowanie i czy w ogóle ono się dalej toczy? Druga sprawa czy w postępowaniu cywilnym istnieje coś na wzór oskarżyciela posiłkowego?  Widziałem dział V KC art. 49KC tylko nie wiem czy jest to wystarczająca podstawa prawna do tego aby w oficjalnym piśmie do nich powołać się na ten artykuł w celu uzyskania informacji o sprawie? Pozdrawiam dzięki za odpowiedzi!!!

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 maj 2020 - 07:43

Masz z nimi przecież umowę, zajrzyj do niej, nas nie pytaj, skąd mamy wiedzieć co tam masz zagwarantowane.

#3 serek.nr.1

serek.nr.1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 maj 2020 - 12:14

Masz z nimi przecież umowę, zajrzyj do niej, nas nie pytaj, skąd mamy wiedzieć co tam masz zagwarantowane.

ZosiaA patrzyłem, a nawet radziłem się przed opublikowaniem tego posta prawnika. Widać, że nawet nie przeczytałaś dokładnie tego co napisałem na wstępie. W momencie podpisu umowy nie jestem stroną! Jest to forum, dodatkowo forum o tematyce prawniczej w związku z powyższym uznałem za zasadne opublikowanie posta na tejże stronie. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to po prostu nie pisz.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów

Napisano 30 maj 2020 - 14:29

ZosiaA patrzyłem, a nawet radziłem się przed opublikowaniem tego posta prawnika. Widać, że nawet nie przeczytałaś dokładnie tego co napisałem na wstępie. W momencie podpisu umowy nie jestem stroną! Jest to forum, dodatkowo forum o tematyce prawniczej w związku z powyższym uznałem za zasadne opublikowanie posta na tejże stronie. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to po prostu nie pisz.

Piszesz publicznie, mam prawo komentować.
Czytam uważnie i że zrozumieniem.
Podpisałeś umowę, tylko dureń podpisuje umowę bez gwarancji, że nic więcej nie może.
Forum jest od komentowania a nie od udzielania darmowych porad komuś, kto nie wie co podpisuje.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów

Napisano 30 maj 2020 - 14:31

Śmieszne, co to za umowa, która skreśla mnie jako stronę .

#6 serek.nr.1

serek.nr.1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 maj 2020 - 22:36

Widać jak czytasz ze zrozumieniem! Czy ja Cię obrażam lub obraziłem? Naprawdę żenada! Ehhh

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów

Napisano 31 maj 2020 - 06:19

Widać jak czytasz ze zrozumieniem! Czy ja Cię obrażam lub obraziłem? Naprawdę żenada! Ehhh

Ja też bezpośrednio ciebie nie obraziłam.
Masz rację, żenada, podpisać taką umowę, a porad szukać na Forum.

#8 Guest_ramona

Guest_ramona
  • Goście

Napisano 31 maj 2020 - 14:44

A ja korzystałam ostatnio z usług kancelarii notarialnej Cejrowska i pomogła mi rozwiązać mój problem. Nie dziwię się, że ludzie szukają porad na forum, czasami tak jest szybciej, no i nie trzeba wówczas płacić za poradę, ale jak ma się poważny problem prawny , czy notarialny to i tak zazwyczaj to się kończy u adwokata czy notariusza. 

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów

Napisano 31 maj 2020 - 17:15

A ja korzystałam ostatnio z usług kancelarii notarialnej Cejrowska i pomogła mi rozwiązać mój problem. Nie dziwię się, że ludzie szukają porad na forum, czasami tak jest szybciej, no i nie trzeba wówczas płacić za poradę, ale jak ma się poważny problem prawny , czy notarialny to i tak zazwyczaj to się kończy u adwokata czy notariusza.

No i to jest najbardziej żałosna reklama nieudacznika

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych