Skocz do zawartości


Działalność


wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Izabela

Guest_Izabela
  • Goście

Napisano 29 maj 2020 - 20:00

Chce założyć działalność gospodarczą. Sprzedaż tekstylii przez interney. Jaki wybrać rodzaj rozliczenia się? Czy muszę być na VAT jak chce sprzedawać przez interent?

#2 kasiakier

kasiakier

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 08 lipiec 2020 - 13:00

I jakie rozliczenie wybrałaś? Ryczałt czy KPiR?

Gdybyś szukała dobrego oprogramowania do swoje DG to polecam Tobie z Pakietu Przedsiębiorcy program Mała Księgowość. Używam go w swojej firmie, a długo szukaliśmy czegoś konkretnego, dobrego, funkcjonalnego i na lata. Dlatego z czystym sumieniem polecam...https://www.pakietpr...mala-ksiegowosc



#3 Justyna Mąkosa

Justyna Mąkosa

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 sierpień 2020 - 09:57

Witam,

dla m.in.

PKD* 13.92.Z - Produkcja gotowych wyrobów tekstylnych,

* 13.99.Z - Produkcja pozostałych wyrobów tekstylnych, gdzie indziej niesklasyfikowana

* 47.91.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet

może Pani skorzystać z podmiotowego zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o VAT do kwoty 200.000 zł.
Artykuły, które Pani chce sprzedawać nie są zawarte m.in.w załączniku nr 12, wykluczającym z zastosowania zwolnienia z podatku VAT.

Powyższy limit zawarty w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT mówi:"Zwalnia się od podatku podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200.000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku".

W przypadku nowych podmiotów w pierwszym roku działania limit zwolnienia podmiotowego VAT obliczany jest proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności, na co wskazuje art. 113 ust. 9 ustawy o VAT:"Zwalnia się od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatnika rozpoczynającego w trakcie roku podatkowego wykonywanie czynności określonych w art. 5, jeżeli przewidywana przez niego wartość sprzedaży nie przekroczy, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym, kwoty określonej w ust. 1".

Formę opodatkowania, jaką może Pani przyjąć, to Pkpir.

Jako nowy przedsiębiorca zwolniony z VAT z mocy prawa, nie musi Pani składać żadnych deklaracji informujących urząd skarbowy o swoim wyborze.

Pozdrawiam
Justyna Mąkosa

Księgowość Kraków - https://ksiegowa-krakow.pl  // Account Trees - Justyna Mąkosa


#4 golapi

golapi

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 12:34

Witam,

dla m.in.

PKD* 13.92.Z - Produkcja gotowych wyrobów tekstylnych,

* 13.99.Z - Produkcja pozostałych wyrobów tekstylnych, gdzie indziej niesklasyfikowana

* 47.91.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet

może Pani skorzystać z podmiotowego zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o VAT do kwoty 200.000 zł.
Artykuły, które Pani chce sprzedawać nie są zawarte m.in.w załączniku nr 12, wykluczającym z zastosowania zwolnienia z podatku VAT.

Powyższy limit zawarty w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT mówi:"Zwalnia się od podatku podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200.000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku".

W przypadku nowych podmiotów w pierwszym roku działania limit zwolnienia podmiotowego VAT obliczany jest proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności, na co wskazuje art. 113 ust. 9 ustawy o VAT:"Zwalnia się od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatnika rozpoczynającego w trakcie roku podatkowego wykonywanie czynności określonych w art. 5, jeżeli przewidywana przez niego wartość sprzedaży nie przekroczy, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym, kwoty określonej w ust. 1".

Formę opodatkowania, jaką może Pani przyjąć, to Pkpir.

Jako nowy przedsiębiorca zwolniony z VAT z mocy prawa, nie musi Pani składać żadnych deklaracji informujących urząd skarbowy o swoim wyborze.

Pozdrawiam
Justyna Mąkosa

Dzień dobry. A gdzie jest zapisane wykluczenie, że nie można takiego rodzaju działalności prowadzić w formie ryczałtu ewidencjonowanego? 



#5 AdamNetpex

AdamNetpex

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 październik 2020 - 11:16

Dzień dobry, 

 

poszukuję informacji związanych ze zmianami jakie należy wdrożyć ze względu na najniższe wynagrodzenie 2021. Związku z podwyżką, w jaki sposób należy rozwiązać umowy podpisywane z pracownikami, czy należy sporządzić je na nowo lub jedynie sporządzić aneks do umowy. 

 

Będę wdzięczna za odpowiedzi! 

Pozdrawiam 

Katarzyna Dobry



#6 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14133 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 październik 2020 - 20:57

Dlaczego miałabyś rozwiązywać umowy ? Można je aneksować.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych