Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obniżenie wynagrodzenia pracowników o 20% z powodu koronawirusa

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2020 - 16:16

Witam mam - 10% mniej wynagrodzenia i obniżony czas pracy przez 3 miesiące tak mówią gdzie każdy pracownik musiał to podpisać w kadrach. Moje pytanie brzmi czy moga to ciągnąć dłużej i czy moga bardziej obniżyć wynagrodzenie,? Ludzie i tak juz mają dosyć tego odebrane premie stałe i do tego to proszę o odpowiedź.

#22 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Witam mam - 10% mniej wynagrodzenia i obniżony czas pracy przez 3 miesiące tak mówią gdzie każdy pracownik musiał to podpisać w kadrach. Moje pytanie brzmi czy moga to ciągnąć dłużej i czy moga bardziej obniżyć wynagrodzenie,? Ludzie i tak juz mają dosyć tego odebrane premie stałe i do tego to proszę o odpowiedź.

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

#24 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21067 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 sierpień 2020 - 16:25

Mają prawo, albo na zasadzie porozumienia z przedstawicielami załogi albo indywidualnych porozumień z pracownikami

#25 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

Napisano 29 październik 2020 - 18:01

Ktoś się orientuje jak wygląda od strony prawnej pomniejszenie wynagrodzenia w związku ze skierowaniem na kwarantanne? Chodzi o sytuację kiedy po godzinach pracy dostaje informację, że jestem np. od 29 października na kwarantannie. W tym dniu jestem cały dzień w pracy. Moja pensja zostanie pomniejszona o 20% od dnia kiedy została wydana decyzja o kwarantannie? Na takiej decyzji nie ma godziny jej wydania, jest tylko data w jakim dniu była wydana i zakres obowiązkowej kwarantanny od - do.

#26 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

Ktoś się orientuje jak wygląda od strony prawnej pomniejszenie wynagrodzenia w związku ze skierowaniem na kwarantanne? Chodzi o sytuację kiedy po godzinach pracy dostaje informację, że jestem np. od 29 października na kwarantannie. W tym dniu jestem cały dzień w pracy. Moja pensja zostanie pomniejszona o 20% od dnia kiedy została wydana decyzja o kwarantannie? Na takiej decyzji nie ma godziny jej wydania, jest tylko data w jakim dniu była wydana i zakres obowiązkowej kwarantanny od - do.

#27 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

#28 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21067 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 październik 2020 - 18:09

Dzień, w którym świadczona jest praca należy wynagrodzić 100% dopiero od dnia następnego jest 80%.
Takie są przepisy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych