Skocz do zawartości

Zwolenienie z podatku VAT

podatek vat

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 27 maj 2020 - 20:40

Witam

Mam zamiat założyć sklep, który będzie sprzedawał artykuły dla kobiet. Będzie to działalność jednoosobowa. Czy mogę być zwolniony z podatku VAT? W internecie wyczytałem, ze jeżeli dochód nie przekracza 200 tys. rocznie to istnieje taka możliwość. Jeżeli to prawda to takie zwolnienie uzyskam w urzędzie skarbowym? I mam je uzyskać już po wystartowaniu sklepu, czy wcześniej - po założeniu działalności, ale przed datą jej rozpoczęcia.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14097 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 czerwiec 2020 - 21:24

Zwolnienia z podatku VAT nigdzie się nie uzyskuje, nie dostaje się papieru na to.

Zakładasz dg i pilnujesz kwoty przychodu do 200 tysięcy. Ale jak to będzie w trakcie roku, to limit trzeba policzyć proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności. Poczytaj sobie o tym w internecie.

#3 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2020 - 11:05

Co się dzieje w przypadku dojścia do limitu i rejestracji do VAT'u?

Mam sporo towaru, który zakupiłem będąc zwolnionym z vatu i teraz jak wygląda odliczenie vatu naliczonego?

Generalnie jaka jest zasada odliczania vatu? Od każdego zamówienia muszę odliczyć naliczony vat czy odliczam całą fakturę nawet za towary, których nie sprzedałem?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14097 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 czerwiec 2020 - 12:48

Zasada jest taka, że będąc vatowcem masz prawo /ale nie obowiązek/ odliczyć całą kwotę VAT zawartą w fakturach zakupu towarów, materiałów czy usług.

#5 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2020 - 14:11

Mam przykładowo fakturę z kwietnia na której jest pozycja w ilości 5 sztuk. Do dzisiaj została mi tylko 1 sztuka, w jaki sposób powinienem odliczyć vat naliczony?

Powinienem dodać wydatek i wyliczyć kwotę netto oraz brutto tylko do 1 sztuki produktu?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podatek, vat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy