Skocz do zawartości


Kredyt !


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Jadviga

Guest_Jadviga
  • Goście

Napisano 26 maj 2020 - 21:11

Moja siostra złożyła około rok temu wniosek o kredyt hipoteczny do 2 banków. Wszystkie dane, czyli brak żadnych zobowiązań, miejsce zatrudnienia, zarobki itp. we wnioskach były w porządku, ale we wszystkich miejscach na "adres" wszędzie wpisała adres zameldowania u rodziców. Nie napisała we wnioskach, że ponadto wynajmowała pokój w innym mieście.

Bank 1. poinformował o wstępnej pozytywnej decyzji, a bank 2. o pozytywnej decyzji i możliwości podpisania umowy.
Ostatecznie z powodu wątpliwości na temat poprawności danych adresowych, siostra postanowiła zrezygnować z brania kredytu w obu miejscach. Pisemnie poinformowała jeden i drugi bank, że wycofuje swój wniosek, rezygnuje z brania kredytu i rezygnuje podpisania umowy.

Czy grozi/groziła jej odpowiedzialność z art. 297 k.k., a nawet art. 286 k.k. ?

Czy jeżeli umowa z żadnym bankiem nie została podpisana, żadne pieniądze nie zostały przelane, spełniona została przesłanka czynnego żalu/bezkarności usiłowania z art. 297 § 3 k.k .

"nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie zapobiegł wykorzystaniu wsparcia finansowego lub instrumentu płatniczego, określonych w § 1, zrezygnował z dotacji lub zamówienia publicznego albo zaspokoił roszczenia pokrzywdzonego."

lub 15 k.k. ?

§ 1. Nie podlega karze za usiłowanie, kto dobrowolnie odstąpił od dokonania lub zapobiegł skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego.
§ 2. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary w stosunku do sprawcy, który dobrowolnie starał się zapobiec skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych