Skocz do zawartości

Wezwanie w sprawie długów zmarłego ojca.

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Sławomir

Guest_Sławomir
  • Goście

Napisano 26 maj 2020 - 20:22

Witam. Niedawno dostałem wezwanie do sądu cywilnego w Krakowie w sprawie jak się domyślam długów mojego zmarłego 5 lat temu ojca. Nic by mnie nie zdziwiło gdyby nie fakt że jakieś 4 miesiące temu już musiałem zeznawać w sprawie złożonej w sądzie w zakopanym przez tą samą osobe gdzie wyraźnie poinformowalem sąd że rzekłem się spadku po ojcu. (Przedkladajac akt notarialny zrzeczenia spadku ) teraz ten sam pan składa sprawę w Krakowie. Obawiam się że za miesiąc będę musiał jechać do np poznania bo tam owy pan postanowi sobie złożyć sprawe. Czy takie działanie jest legalne bo ja na ten moment czuje się przez tego człowieka nękany i pomawiany bo dla sądu jestem dłużnikiem do czasu wyjaśnienia/przedłożenia dokumentów. Czy można w jakiś sposób "uwolnić" się od tego człowieka ?? Tak jak już wspomniałem spadek po ojcu odrzuciłem w całości o czym ten człowiek został poinformowany

#2 Kancelaria Rzeszów

Kancelaria Rzeszów

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 17:54

A może warto skorzystać z art. 190a Kodeksu karnego (nękanie) i zgłosić sprawę na policję? Materiał dowodowy na pewno już masz - nawet te wezwania do sądów.

Kancelaria Prawna TMH
ul. Dominikańska 1A
35-077 Rzeszów
Tel: (17) 307 07 66

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych