Skocz do zawartości

Wezwanie do zwrotu zadatku na skutek stanu epidemii w kraju.

Zwrot zadatku stan epidemi

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Wioleta

Guest_Wioleta
  • Goście

Napisano 26 maj 2020 - 15:55

Dzień dobry,
Proszę o informację co w przypadku, gdy przełożyliśmy termin wesela z 29.05.2020 na 08.08.2020 z uwagi na obecną sytuację, zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, a wpłaciłam zadatek za makijaż ślubny (pakiet:makijaż ślubny próbny, makijaż ślubny w dniu wesela oraz makijaż dla 5 gości weselnych) czy jest szansa odzyskać zadatek (400zł)? Pani makijażystka nie może na sierpniowy termin świadczyć usługi wynikającej z umowy,na poczet innego zobowiązania, natomiast twierdzi, ze nie obchodzi ja zakaz, obecny stan epidemii, ponieważ Ona jest gotowa na wykonanie zlecenia w maju. Niestety w tym wszystkim jest bardzo nie miła i kreuje się jak gdyby to Ona poniosła największą szkodę.
Proszę o informację na jakiej podstawie mogę żądać od Niej zwrotu zadatku? Czy mam prawo od niej zadąć pokwitowania wpłaty zadatku w formie paragonu w styczniu?Czy ma taki obowiązek, żeby go wystawić i w końcu czy makijaż ślubny jako usługa odpowiada zadatkowi czy powinna to być zalicza, czy może obie formy w tej sytuacji są dozwolone ? (umowa jest opatrzona wyłącznie moim podpisem, wydrukowana, podpisana tylko z mojej strony i odesłana w formie zdjęcia).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zwrot zadatku, stan epidemi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych