Skocz do zawartości

Świadectwo pracy po urodzeniu dziecka

świadectwo ciąża

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kora

Guest_Kora
  • Goście

Napisano 25 maj 2020 - 18:59

Cześć, proszę o pomoc, bo nie miałam takiej sytuacji:

Pracownica miała umowę na czas określony do grudnia 2019, poinformowała firmę, że jest w ciąży, w związku z tym umowa z automatu przedłuża się do dnia porodu.

Umowy szef nie chciał przedłużać.

1. Czy umowa jest do dnia, w którym rodzi się dziecko, np. jak będzie to 15 czerwca, to do 15 czerwca jest ta jej umowa?

2. Czy dobrze myślę, że tryb rozwiązania pozostaje taki sam, tzw. z upływem czasu? Bo tak byłaby rozwiązana, tylko przesunął się termin z powodu ciąży.

3. Czy powinniśmy w okolicy grudnia pracownicy dać jakiś dokument, czy wystarczyło ją poinformować (co zrobiłam), że umowa przedłuża się do dnia porodu?

Będę wdzięczna za informacje, czy kadrowo mamy jeszcze jakieś zobowiązania? Oprócz chyba Z-3.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5630 postów

Napisano 26 maj 2020 - 07:59

Dzień porodu jest zarazem pierwszym dniem macierzyńskiego oraz ostatnim dniem pracy. Aby nabyła prawo do świadczeń rodzicielskich musi urodzić w trakcie zatrudnienia. Wystawiasz świadectwo pracy, płacisz należności ze stosunku pracy, w tym 1 dzień macierzyńskiego, sporządzasz dokumenty do ZUA.

#3 Guest_kora

Guest_kora
  • Goście

Napisano 26 maj 2020 - 08:26

Dzień porodu jest zarazem pierwszym dniem macierzyńskiego oraz ostatnim dniem pracy. Aby nabyła prawo do świadczeń rodzicielskich musi urodzić w trakcie zatrudnienia. Wystawiasz świadectwo pracy, płacisz należności ze stosunku pracy, w tym 1 dzień macierzyńskiego, sporządzasz dokumenty do ZUA.

dziękuję.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: świadectwo, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych