Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek opiekuńczy 80% etatu

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rexo28

rexo28

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 22 maj 2020 - 10:20

Witam, u nas w firmie do końca maja mamy zmniejszony etat na 80% (stawka godzinowa) - dotkowo wolny 1 dzień w tygodniu i teraz pytanie, jesli wziąłem opiekę na dziecko w związku z COVID-19 od 18 maja (do pracy wracam 26 maja) to mogę wpisać opiekę od 18 do 26 maja, gdzie 23 i 24 to sobota i niedziela, a 22 i 25 to dni wolne ze względu na skrócony etat? w te dni też sprawowałem opiekę - będzie też zapłacone z ZUS za te dni wolne?

#2 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 22 maj 2020 - 11:31

Witam, u nas w firmie do końca maja mamy zmniejszony etat na 80% (stawka godzinowa) - dotkowo wolny 1 dzień w tygodniu i teraz pytanie, jesli wziąłem opiekę na dziecko w związku z COVID-19 od 18 maja (do pracy wracam 26 maja) to mogę wpisać opiekę od 18 do 26 maja, gdzie 23 i 24 to sobota i niedziela, a 22 i 25 to dni wolne ze względu na skrócony etat? w te dni też sprawowałem opiekę - będzie też zapłacone z ZUS za te dni wolne?

ZUS wypłaci za te dni na które wypełnisz oświadczenie.

#3 rexo28

rexo28

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 22 maj 2020 - 12:43

czyli jak wpisze od 18 do 26 maja to ZUS zapłaci za wszystkie dni?

#4 Guest_Tonna

Guest_Tonna
  • Goście

Napisano 22 maj 2020 - 12:47

Zasiłek jest przyznawany w związku z osobistym sprawowaniem opieki nad dzieckiem z powodu zamknięci żłobków i przedszkoli a dziecko chyba w weekendy jeśli są otwarte tam nie chodzi. Powinieneś wypisać tylko na dni robocze. ZUS teraz tego sprawdzać nie będzie bo nie ma czasu ale kiedyś sprawdzi i będziesz mieć do zwrotu zasiłek z odsetkami

#5 rexo28

rexo28

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 22 maj 2020 - 13:10

chyba jednak za dni wolne tez przysługuje :

https://www.zus.pl/b...szkoly-/2537033

Zasiłek przysługuje zgodnie z Twoim oświadczeniem, tj.  za cały okres, także za dni wolne od pracy, jeśli wpiszesz w oświadczeniu cały okres zamknięcia placówki, albo za dni robocze, jeśli takie okresy wskażesz w oświadczeniu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych