Kategorie
Skocz do zawartości

Podstawowe pytania o kpir

Gość Justyda86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyda86

Zaczynam dopiero przygodę z kpir bez żadnego doświadczenia :( Będę prowadzić proste operację ale nie chce na wstępie się spalic. Proszę o rozwianie kilku moich wątpliwości.

1.

15 kwietnia otrzymuje fakturę zakupowa z datą wystawienia i sprzedaży 1 marzec.

Mam dwa warianty.

A) wrócić do marca i doksiegowac po czym zrobić korekte vat,jpk,

B) zaksięgować z datą wpisu i otrzymania 15 kwiecień (przy czym data sprzedaży i wystawienia wpisuje jako 1 marzec).

2.

Podoba sytuacja. Otrzymuje fakturę zakupowa 15 kwietnia, data wystawienia 15 kwiecień ale data sprzedaży 15 marzec. Robię analogicznie? Ksieguje z datą wpisu i otrzymania 15 kwietnia a data sprzedaży 15 marzec?

3. Otrzymuje fakturę ktora dotyczy środka trwałego w budowie. Ksieguje ja normalne tylko zamiast księgowania w 13 kolumnie zaznaczam że jest to faktura tylko do rejestru VAT ?

4. Czy opis operacji ma jakieś znaczenie? Może być krótko np zakup usług, zakup materiałów?

5. Czy jeśli mam samochód firmowy w leasingu i wykorzystuje go również na cele prywatne to koszt raty leasingowej stanowi 75%?

Bardzo proszę o pomoc.

• 3 miesiące temu...

Przecież jak masz dobry program do KPiR to w ogóle nie ma problemu, wpisujesz odpowiednio daty z dokumentu i program zalicza odpowiednio do danego miesiąca mając na względzie obowiązek podatkowy. Zobacz program "Księga" z Pakietu Przedsiębiorcy...https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/ksiega

• 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...