Skocz do zawartości

Podstawowe pytania o kpir

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Justyda86

Guest_Justyda86
  • Goście

Napisano 20 maj 2020 - 19:14

Zaczynam dopiero przygodę z kpir bez żadnego doświadczenia :( Będę prowadzić proste operację ale nie chce na wstępie się spalic. Proszę o rozwianie kilku moich wątpliwości.

1.
15 kwietnia otrzymuje fakturę zakupowa z datą wystawienia i sprzedaży 1 marzec.
Mam dwa warianty.
A) wrócić do marca i doksiegowac po czym zrobić korekte vat,jpk,
B) zaksięgować z datą wpisu i otrzymania 15 kwiecień (przy czym data sprzedaży i wystawienia wpisuje jako 1 marzec).

2.
Podoba sytuacja. Otrzymuje fakturę zakupowa 15 kwietnia, data wystawienia 15 kwiecień ale data sprzedaży 15 marzec. Robię analogicznie? Ksieguje z datą wpisu i otrzymania 15 kwietnia a data sprzedaży 15 marzec?

3. Otrzymuje fakturę ktora dotyczy środka trwałego w budowie. Ksieguje ja normalne tylko zamiast księgowania w 13 kolumnie zaznaczam że jest to faktura tylko do rejestru VAT ?

4. Czy opis operacji ma jakieś znaczenie? Może być krótko np zakup usług, zakup materiałów?

5. Czy jeśli mam samochód firmowy w leasingu i wykorzystuje go również na cele prywatne to koszt raty leasingowej stanowi 75%?

Bardzo proszę o pomoc.

#2 Guest_Jędrek_77

Guest_Jędrek_77
  • Goście

Napisano 21 maj 2020 - 09:05

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy taxeon,pl. Ja korzystam z ich programu i  pomagają w kwestiach księgowych. polecam

#3 golapi

golapi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 12:20

Przecież jak masz dobry program do KPiR to w ogóle nie ma problemu, wpisujesz odpowiednio daty z dokumentu i program zalicza odpowiednio do danego miesiąca mając na względzie obowiązek podatkowy. Zobacz program "Księga" z Pakietu Przedsiębiorcy...https://www.pakietpr...iorcy.pl/ksiega

#4 jaroslaw35

jaroslaw35

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 05 październik 2020 - 10:53

Do rozliczania KPiR faktycznie wystarczy odpowiedni program księgowy, jeśli masz jeszcze wątpliwości zajrzyj tutaj https://www.pcbiznes...rozchodow-kpir/   Na pewno znajdziesz przydatne Tobie informacje.

#5 trikmen

trikmen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 05 październik 2020 - 16:55

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy taxeon,pl. Ja korzystam z ich programu i  pomagają w kwestiach księgowych. polecam

Również polecam ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy