Skocz do zawartości

swiadectwo pracy

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 19:17

witam dostałem swiadectwo pracy w ktorym jest napisane ze za porozumieniem stron .ale firma miała upadłość 

w PUP podczas rejestracji jako bezrobotny powiedzieli mi ze sasilek nalezy mi sie dopiero po90 dniach chyba ze szef napisze mi oswiadczenie o upadłasci 

czy moze ktos pisał takie oswiadczenie bo nie bardzo wiem jak to zrobic 

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8823 postów

Napisano 18 maj 2020 - 20:25

dlaczego nie skoryguje świadectwa i poprawnie  powód wraz z podstawą prawną rozw. umowy:

może być za porozumieniem, ale można zapisać:

na mocy porozumienia stron - art 30 par 1 pkt 1 w zw. z likwidacją pracodawcy (upadłość)

#3 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 21 maj 2020 - 12:53

Jeśli umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, to zasiłek może być przyznany po 90 dniach (po spełnieniu określonych warunków), natomiast jeśli w świadectwie pracy jest zawarta informacja, że porozumienie stron miało miejsce z powodu upadłości firmy, to wówczas zasiłek może przysługiwać od dnia rejestracji w urzędzie pracy. Pracodawca może wystawić nowe świadectwo pracy, jeśli w poprzednim wystąpił błąd.

#4 asiakaszu

asiakaszu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 maj 2020 - 16:02

jeśli nie otrzyma się swiadectwa pracy , a ma się umowe o pracę 3 msc, zakonczyla sie wspolpraca a pracodawca po roku czasu nie wyrejestrował  oraz nie oplacal skladek w trakcie trwania pracy czy jest szansa wyegzekwować aby opłacił ? 

Zegarki i biżuteria https://odczasudoczasu.pl/

#5 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 29 maj 2020 - 10:22

jeśli nie otrzyma się swiadectwa pracy , a ma się umowe o pracę 3 msc, zakonczyla sie wspolpraca a pracodawca po roku czasu nie wyrejestrował  oraz nie oplacal skladek w trakcie trwania pracy czy jest szansa wyegzekwować aby opłacił ? 

Jeśli pracodawca nie wywiązał się ze swoich zobowiązań sprawę można zgłosić do Inspekcji Pracy.

#6 asiakaszu

asiakaszu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 maj 2020 - 21:15

Ok, dziękuje za informacje

Zegarki i biżuteria https://odczasudoczasu.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych