Skocz do zawartości

Zdjęcie

strona internetowa firmy- czy potrzebna

strona internetowa firmy zakładanie firmy strona firmowa

wróć do serwisu Moja Firma 73 odpowiedzi w tym temacie

#1 partner enova

partner enova

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 17:19

Interesują mnie wasze opinie w kwestii posiadania własnej strony internetowej.Dlaczego w Polsce tak słabo wykorzystuję się tą formę marketingu. Wiele firm nie funkcjonuje w sferze internetu.Koszt stworzenia takiej strony jest niewielki, zyski z niej idącą są natomiast bardzo duże, gdzie leży więc problem?Czekam na wasze opinie.
Zakup u nas: najlepszy program dla księgowych

#2 innowacyjna

innowacyjna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 14:00

Witam, to mój pierwszy post na forum ale myślę, że zostanę tu na dłużej. Wątek stron internetowych bardzo mnie interesuje- sama troszkę tworzę. Interesuję się trochę tworzeniem i pozycjonowaniem.Ja muszę przyznać, że coraz więcej firm tworzy strony, ale obawiają się kosztów. Część firm nawet zamiast stron interentowych tworzy sobie konto na facebook. Ja jednak sądze, że nie jest to rozwiązanie do zastąpienia strony firmowej.

#3 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 14:37

"........ zyski z niej idącą są natomiast bardzo duże........"skąd ta pewność? uzasadnij, podaj przykład

#4 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 14:56

To chyba raczej forma kryptoreklamy firmy tworzącej te strony, zwłaszcza ,że jest podany link

#5 partner enova

partner enova

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:17

Ido kryptoreklama?;)przykłady: strona adwokat z Jeleniej Góry, wcześniej nie istniała w internecie w ogóle, teraz Top 5 wyszukiwarki: w ciągu miesiąca pozyskała tą drogą 2 klientów. Mało?? Zysk z tych 2 klientów: 1,5 tyś zł, koszt strony 500 zł.Strona internetowa zwiększa sieć dystrybucji firmy, zwiększa jej prestiż.Jeżeli nawet dzięki stronie internetowej pozyskasz 5-6 klientów rocznie, to i tak zysk z niej idący znacznie przewyższy jednorazowy koszt jej zrobienia.Strona internetowa w internecie, jest jak biuro firmowe.

#6 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:21

Agnieszko, widać że żyjecie w innym świecie z Idą. Wiele osób płaci masę pieniędzy za reklamę a nie potrafi zadbać o to, żeby ich firma wyglądała należycie."Jaki zysk stworzenia własnej strony internetowej"- taki sam jak z wykorzystywania internetu do promocji swojej firmy:)

#7 Quba

Quba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 17 sierpień 2012 - 11:43

Strona internetowa jest wizytówka firmy w Internecie i to ocziwste, że powinna wyglądać jak najlepiej. Myślę, że fanpage na facebooku nie jest w stanie jej zastąpić z prostego powodu, nie każdy korzysta z facebooka, mam tu na myśli raczej osoby starsze. Po za tym strona interentowa pisana jest innym językiem niż fanpage.

#8 Quba

Quba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 17 sierpień 2012 - 11:49

Warto mieć dobrą strone internetową i to oczywiste. Myślę, że współcześnie jest to nawet wymogiem. Fanpage na facebooku raczej nie jest w stanie jej zastapić z wielu powodów np. facebook to tylko portal, może przestać być modny i tyle. Po za tym fanpage pisany jest innym jezykiem niż strona interneowa, a co za tym idzie skierowana jest do innego rodzaju odbiorców.

#9 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2012 - 12:07

Moja opinia:

Dlaczego w Polsce tak słabo wykorzystuję się tą formę marketingu.

- Bo to nie jest forma marketingu tylko uzupełnienie strategii marketingowej. Posiadanie super pozycjonującej się strony internetowej i bazowanie na niej jako głównym silniku marketingowym jest skazane na porażkę - wiem z autopsji.

Koszt stworzenia takiej strony jest niewielki, zyski z niej idącą są natomiast bardzo duże, gdzie leży więc problem?

- Jaki koszt taka strona. Osobiście nie mam wyrobionej wrażliwości w tej materii, ale grafik z którym obecnie współpracuję (nasza strona powstaje od nowa) po wyglądzie większości stron, które podałem mu jako swoją konkurencję ocenił je jako firmy garażowe. Stworzenie strony przy użyciu szablonów to rzeczywiście niewielki koszt jednak równie dobrze można pojechać do klienta w tekturowym krawacie.Posiadanie strony internetowej będącej choćby wizytówką jest konieczne, bo przede wszystkim jest to dopełnienie wizerunku firmy. W mojej branży rzadko kiedy klienci docierają do nas przez strony internetowe, najczęściej kontakty nabywa się z polecenia lub poprzez osobiste zainteresowanie ofertą. Dopiero klient, który łapie pierwszy kontakt zagląda na stronę internetową i nabiera wstępnego przeświadczenia z kim ma do czynienia. Myślę że działa to tak samo w przypadku większości firm, które handlują popularnymi towarami lub usługami.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#10 Guest_burtat

Guest_burtat
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2012 - 12:06

Raczej niezbędna - np. przy remoncie wszystkich usług szukałem w sieci + z polecenia.Sam mam firmę - agencja od nas z Łodzi, Funkymedia robiła nam serwis na zamówienie. Serwis działa. Jako "działa" rozumiem przynoszenie klientów i dochodów.Inna sprawa - wiem jak różni się poziom usług w agencjach, więc uważajcie. Lepiej korzystać z firm z polecenia.

#11 Dobronim

Dobronim

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 10:23

"........ zyski z niej idącą są natomiast bardzo duże........"skąd ta pewność? uzasadnij, podaj przykład

To co prawda pytanie nie do mnie ale mam fajny przykład. Mój znajomy dopiero co rozkręcał firmę ale o stronę internetową zadbał od początku. Normalna, prosta ale elegancka strona. Troszkę ją popozycjonowalismy a urząd marszałkowski sam zgłosił się z prośbą o stawienie się do przetargu na odśnieżanie. Strona www w dzisiejszych czasach na pewno wiele ułatwia, daje możliwości bycia odnalezionym.

#12 Dobronim

Dobronim

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 10:38

Moja opinia:
Jaki koszt taka strona. Osobiście nie mam wyrobionej wrażliwości w tej materii, ale grafik z którym obecnie współpracuję (nasza strona powstaje od nowa) po wyglądzie większości stron, które podałem mu jako swoją konkurencję ocenił je jako firmy garażowe. Stworzenie strony przy użyciu szablonów to rzeczywiście niewielki koszt jednak równie dobrze można pojechać do klienta w tekturowym krawacie.

No tu się nie mogę zgodzić.
Strony www oparte przykładowo o szablon WordPress są dość dobrze przygotowane pod pozycjonowanie a do tego strona taka może wyglądać już bardzo profesjonalnie.
I jeśli chodzi o stronę - nie słuchałabym tylko grafika - warto porozmawiać również z pozycjonerem już na etapie projektowania strony, bo aspekt pozycjonowania jest bardzo ważny.
Odradzałabym jednak tworzenie stron z tzw. darmowych kreatorów stron

#13 Officedepot_pl

Officedepot_pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 19:08

Moim zdaniem nie ma się nawet nad czym zastanawiać. W zasadzie bez względu na to jaki rodzaj działąności prowadzisz,jaka branża- trzeba posiadać własną stronę internetową firmy. To stanowi naszą wizytówkę i nadaje wiarygodności. Bez strony raczej ciężko jest funkcjonować.

#14 partner enova

partner enova

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 01 październik 2012 - 20:03

Mimo że tworzymy strony www nie zgodzę się, że każda firma potrzebuje własnej strony www. Są branże gdzie strona www nic nie daję.Jeżeli ktoś jednak potrzebuje strony zapraszam tworzenie stron www

#15 heniek

heniek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 08:13

Strona internetowa firmy jest niezbędna. Jak mówią, "jeżeli nie ma ciebie w internecie tzn., że ciebie nie ma". To obecnie jedyna słuszna reklama. Po za stroną konieczna jest również obsługa IT. Niekoniecznie pracownik na etacie, może to być np. umowa o współpracę. Dużo ciekawych propozycji można znaleźć w obslugainformatyczna24.pl

#16 Energia30

Energia30

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 listopad 2012 - 15:16

To oczywiste, że strona internetowa firmy jest potrzebna w dzisiejszych czasach. To jedna z lepszych form reklamy w internecie, zwłaszcza jeśli dodatkowo się ją pozycjonuje. Ja całkiem niedawno założyłam swoją działalność gospodarczą i muszę powiedzieć, że jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobiłam w kwestii reklamy było właśnie stworzenie strony internetowej mojej firmy. Zrobiła mi ją polecona przez znajomych agencja reklamowa. Wrocław to miasto, gdzie otworzyłam działalność. Jest tu duża konkurencja na rynku, więc reklama jest niezbędna do pozyskiwania klientów. Inwestycja w stronę internetową zdecydowanie się opłaciła, a dzięki pozycjonowaniu, więcej osób odwiedza moją stronę i przegląda ofertę, co przekałada się w konsekwencji na ilość kilentów.

#17 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 14 styczeń 2013 - 13:56

Moim zdaniem strona www to jedno ale pozycjonowanie jej to drugie. Strona bez pozycjonowania w jedynej słusznej wyszukiwarce nie ma sensu. Zrobienie strony kosztuje niewiele (w zasadzie nawet ja wiem, gdzie i jak ją zrobić za darmo) ale pozycjonowanie już tak, prawda?Zatem odpowiadając na pytanie zawarte w temacie: strona jest potrzebna pod warunkiem, że zapłacimy za wypozycjonowanie na pierwszej strronie wyszukiwania (najlepiej w pierwszej piątce).

#18 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1133 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:38

Moim skoromnym zdaniem - jeśli twoja firma nie ma strony internetowej - nie istniejesz. Strona podniesie Twój prestiż ale prawda jest taka, że pozycję na rynku zbudujesz tylko przez żetelna pracę, terminowość, solidnośc.Internet stał sie miejscem które wszyscy konsumenci odwiedzają w pierwszym odruchu wpisując nazwę firmy w której ma zamiar zakupić rzecz, usługe.Kto z Was nie sprawdza opinii na forach internetowych gdzie inni konsumenci dzielą sie tymi najlepszymi i ostrzegaja przed delikatnie mówiąc nie przykładającymi się do swojej profesji? Możesz mieć najładniejsza i najbardziej funkcjonalna stronę internetową ale ona nic Ci nie pomoże jeśli nie bedziesz należycie wykonywał zleceń.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

#19 monkep

monkep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2013 - 08:55

Interesują mnie wasze opinie w kwestii posiadania własnej strony internetowej.Dlaczego w Polsce tak słabo wykorzystuję się tą formę marketingu. Wiele firm nie funkcjonuje w sferze internetu.Koszt stworzenia takiej strony jest niewielki, zyski z niej idącą są natomiast bardzo duże, gdzie leży więc problem?Czekam na wasze opinie.

#20 monkep

monkep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2013 - 08:58

Wszystko zależy, jaką działalność gospodarcza prowadzisz. Strona internetowa może byc przydatna, pod warunkiem, że będzie zrobiona "z głową", przejrzysta i jasna. Taka strona oczywiście może pomóc rozwijać się firmie, ale żeby to osiągnąć należy zadbać by była dobrze pozycjonowana. W przeciwnym wypadku ludzie będą mieli problem, by cię znaleźć. Warto zatem zorientować się w firmach oferujących pozycjonowanie stron i w kosztach takiej usługi. Bardzo często firmy pobierają wynagrodzenie w zależności od tego, na jakiej stronie wyszukiwarki pojawia się Twoja strona.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strona internetowa firmy, zakładanie firmy, strona firmowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych