Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złożenie deklaracji

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 krychu1986r

krychu1986r

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 maj 2020 - 17:48

Witam,

aż głupio pisać ale nie złożyłem jeszcze deklaracji za grudzień i styczeń za pracownika które zatrudniałem właśnie do stycznia.

w grudniu miał kilka dni chorobowego (4 dni) i własnie przez to wszystko się zepsuło. Deklaracje składam przez ZUS PUE i jak wpisuje moje obliczenia to mi wszystko podkreśla na czerwono. Przez to nie mogę złożyć też deklaracji za styczeń.

mój pracownik zarabiał 3500 zł brutto, w miesiącu grudzień był 4 dni na chorobowym ja za siebie płace tylko zdrowotne gdyż jestem zatrudniony też w innej firmie. 

nie mam i nie miałem księgowej, bo zawsze było łatwo no a teraz zonk. Przez problemy osobiste a później COVID zaniedbałem ten temat ale w końcu trzeba to ruszyć.

Jakby ktoś mógł pomóc albo wskazać jakiś kalkulator internetowy albo coś to będę wdzięczny 

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 maj 2020 - 20:37

Ale do czego ci kalkulator, co chcesz  wyliczyć ?

Przecież pensję za grudzień z chorobowym i za styczeń na pewno pracownikowi wypłaciłeś. 

#3 krychu1986r

krychu1986r

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 maj 2020 - 21:59

tak pensje wypłaciłem wg moich wyliczeń. Ale nie mogę sobie poradzić z deklaracjami do zus. Nie da się ukryć że były pewne zaniedbania w kwestiach papierowych :/

#4 Guest_Krychu1986r

Guest_Krychu1986r
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2020 - 19:07

poradzilem sobie już z pierwszym tematem teraz drugi.

Jakie koszty i w jakiej wysokości moge odpiczyć od przychodu a dokładnie od ryczałtu jaki musze zapłacic do US z wynagrodzenia pracownika?

ja płace tylk ozdrowotne wiec wiem ze 7,75 % a jego?

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 czerwiec 2020 - 20:50

Od ryczałtu nie odlicza się żadnych kosztów. Jedynie można odliczyć swoje składki społeczne, ale ty ich nie płacisz, bo masz pewnie zatrudnienie na etacie.  

#6 Guest_krychu1986r

Guest_krychu1986r
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2020 - 09:49

Dokładnie tak jest. Swoje zdrowotne odliczam od podatku (7,75) a czy zdrowotne które płaciłem za pracownika też podlega odliczeniu od podatku?

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 czerwiec 2020 - 17:40

Składki zdrowotne potrąca się z wynagrodzenia pracownika i nie odliczasz ich od swojego podatku. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych