Skocz do zawartości

Jak wyliczyć pensję na L4 po macierzyńskim i podwyżce?

Pensja L4 Urlop macierzyński

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adelina

Guest_Adelina
  • Goście

Napisano 15 maj 2020 - 15:38

Witam. Czy ktoś z Państwa byłby skłonny mi pomóc w wyliczeniu pensji na L4? Sytuacja przedstawia się tak:
Byłam zatrudniona na stanowisku kierowniczym i otrzymywałam podstawę plus dodatek specjalny 20% podstawy plus dodatek kierowniczy 25 % postawy plus 12% podstawy za wysługę lat. Zmieniono mi stanowisko na kierownika innego działu i zlikwidowano dodatek specjalny właczając go niejako do podstawy ( w takiej wysokości,żeby razem z dodatkiem kierowniczym i za wysługę lat wyjść mniej więcej na to samo). Kilka dni po zmianie umowy dowiedziałam się o ciąży. Po miesiacu musiałam iść na L4 i do końca ciąży przebywałam już na zwolnieniu. Właczenie dodatku do podstawy uznano za podwyżkę więc nie wypłacano mi jej a zlikwidowwny dodatek też już nie był wypłacany. Zistałam strayna o blisko 1000 zł. Potem urlop macierzyński wiadomo. Teraz wybieram zaległy urlop wypoczynkowy ( cały maj, cały czerwiec i cały lipiec). Rozumiem, że za te miesiące dostanę już taką pensję jak powinnam przed pierwszym L4 ? A jeżeli będę zmuszona iść.po tych 3 pełnych miesiacach kalendarzowych urlopu wypoczynkowego znów na zwolnienie to jak ino będzie wyliczane? Z.góry dziękuję za pomoc?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13971 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 maj 2020 - 21:47

Za urlop wypoczynkowy dostaniesz wynagrodzenie wyliczone zgodnie z umową o pracę, czyli powinno być tyle samo jakbyś pracowała, bo nie masz składników zmiennych. 

#3 Guest_Adelina

Guest_Adelina
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 08:09

Ale chodzi mi głównie ile dostanę na L4  po urlopie? Czy będzie wyliczone już zgodnie z umową ( 3 pełne miesiące będą z normalnym wynagrodzeniem ale będzie to urlop)? Jeśli zgodnie z umową to dostanę 80% średniej z tych 3 miesięcy? Czy wyliczone będzie  jak w ciąży?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 08:34

A twój pracodawca to już wie, że planujesz "chorobę"?
Jak można być tak wyrachowanym?
A potem zdziwko,że takie jak ty lądują na bruku.

#5 Guest_Adelina

Guest_Adelina
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 08:50

Nie planuję choroby, to choroba zaplanowała mnie. Mam w połowie czerwca operację i potem czeka mnie długa rekonwalescencja i rehabilitacja - jak już tak bardzo chce Pan/Pani wiedzieć ( chociaż nie wydaje mi się, żebym musiała się tłumaczyć). Potrzebuję porady czy lepiej dla mnie finansowo jak zaczekam ze zwolnieniem te 3 pełne miesiące ( i stracę część urlopu wypoczynkowego bo już bym mogła być na zwolnieniu) czy bez różnicy i   w połowie czerwca przerwać urlop i dostać zwolnienie najpierw ze szpitala a potem wiadomo dalej?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20274 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 maj 2020 - 08:55

Jeśli przerwa między jedną chorobą, a drugą będzie pełne 3iesiące kalendarzowe (nawet jeśli to urlop) podstawa będzie przeliczona ponownie.

#7 Guest_Adelina

Guest_Adelina
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 09:36

ok ale nie bardzo rozumiem co znaczy przeliczona. Czy na zwolnieniu będzie 80% ze średniej z tych 3 pełnych miesięcy urlopu czy jakoś inaczej to będzie liczone? ( W skrócie przez 10 lat zarabiałam  3100 na jednym stanowisku, potem zmieniono mi umowę i dalej miałam zarabiać 3100 tylko podstawa większa a bez jednego dodatku i nie przepracowałam nawet jednego miesiąca na tej nowej umowie bo wylądowałam w szpitalu i potem już ciągiem L4, macierzyński, rodzicielski. Pierwsza pensja na zwolnieniu była 2200 i poczułam się oszukana, na macierzyńskim to już w ogóle  mam mniej niż minimalna. Teraz na urlopie rozumiem, że dostanę znów swoje 3100. Ale jak będzie wyliczone L4 po tych 3 miesiącach urlopu? 

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20274 postów

Napisano 16 maj 2020 - 10:20

Będzie średnia z pensji w trakcie 3 m-cy urlopu, czyli np. 3.100 X 80%.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20274 postów

Napisano 16 maj 2020 - 10:22

Oczywiście minus 13,71% składki i minus 17% podatek.

#10 Guest_Adelina

Guest_Adelina
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 12:13

ale te 3100 to już netto było więc z podatkiem i składką. To jeszcze coś będą zabierać?

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20274 postów

Napisano 16 maj 2020 - 13:12

A skąd mam wiedzieć ile masz brutto?
Piszesz kwoty a nie piszesz brutto czy netto.
Od netto nikt ci nie wyliczy.
Od brutto minus 13,71% i jeszcze minus 17%

#12 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13971 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 maj 2020 - 16:46

Podstawa chorobowego po przerwie trzech miesięcy kalendarzowych będzie wyliczona z 12-tu miesięcy sprzed miesiąca zachorowania z wyłączeniem miesięcy, w których nie przepracowano co najmniej połowy dni roboczych. Czyli w praktyce byłaby policzona chyba tylko z miesięcy, w których wykorzystujesz urlop. 

"Pierwsza pensja na zwolnieniu była 2200 i poczułam się oszukana, na macierzyńskim to już w ogóle  mam mniej niż minimalna."

Coś dziwnego tu napisałaś, na zwolnieniu nie miałaś pensji, lecz chorobowe. 

Skoro na umowie miałaś kwoty, z których dostawałaś 3100 wypłaty, to pomiędzy miesiącem przepracowanym a tym z chorobą moim zdaniem nie mogła być aż taka różnica. Ponieważ nie podajesz kwot brutto, lecz netto, to z tego niczego się nie wyliczy. Ważne są też daty /choroby, zmiany angażu/ - a ich nie podałaś.  

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Pensja, L4, Urlop macierzyński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych