Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mama 4+ w 2020 r. (emerytura matczyna) – wniosek i dokumenty

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672329 postów

Napisano 12 maj 2020 - 18:14

W ramach programu "Mama 4+" przyznawana jest tzw. emerytura matczyna. Aby uzyskać rodzicielskie świadczenie uzupełniające, należy złożyć w ZUS wniosek ERSU. Jakie dokumenty dołączyć do wniosku?

Powrót do artykułu: Mama 4+ w 2020 r. (emerytura matczyna) – wniosek i dokumenty

#2 Guest_kora

Guest_kora
  • Goście

Napisano 12 maj 2020 - 18:14

matka ktora musiala sama wychowac kilkoro dzieci i je wykształcila to powinna od panstwa otrzymywac godziwa sume..

#3 Guest_fifi

Guest_fifi
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2020 - 11:06

wolałbym robić w kopalni niż wychowywać taką gromade. Z dwójką nie odpoczniesz a co dopiero 4 plus. Taka emerytura powinna wynosić przynajmniej 2,5 tys

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2020 - 11:22

wolałbym robić w kopalni niż wychowywać taką gromade. Z dwójką nie odpoczniesz a co dopiero 4 plus. Taka emerytura powinna wynosić przynajmniej 2,5 tys

A kto ma na to zapracować?
I za co niby ta kasa?
Jak się decyduje na dziecko to najpierw myślę czy mnie na to stać!

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20915 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 sierpień 2020 - 12:00

Co to znaczy "powinna"?
Wystarczy pracować, a wtedy będzie nawet wyższa.

#6 Guest_Mirka

Guest_Mirka
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2020 - 09:33

Witam, ja też wychowałam czwórkę dzieci, maż pracował by utrzymać rodzinę i nie ukrywam że czas kiedy je wychowywałam utraciłam by wypracować swoja większa emeryturę. Obecnie wszystkie moje dzieci pracują i oddają składki do ZUS dla utrzymania emerytów. Ja jeszcze pracuje i nie ukrywam że bardzo dobrze że utworzono takie wyrównanie. Przy takim podejściu jak Pan przedstawia "czy mnie stać na dziecko" jeśli by wtedy tak myśleli Pańscy rodzice, mógłby się Pan, sorry ale nie urodzić.

matka  

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20915 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 sierpień 2020 - 10:59

Witam, ja też wychowałam czwórkę dzieci, maż pracował by utrzymać rodzinę i nie ukrywam że czas kiedy je wychowywałam utraciłam by wypracować swoja większa emeryturę. Obecnie wszystkie moje dzieci pracują i oddają składki do ZUS dla utrzymania emerytów. Ja jeszcze pracuje i nie ukrywam że bardzo dobrze że utworzono takie wyrównanie. Przy takim podejściu jak Pan przedstawia "czy mnie stać na dziecko" jeśli by wtedy tak myśleli Pańscy rodzice, mógłby się Pan, sorry ale nie urodzić.
matka

W takim razie uważasz, że dzieci powinno się rodzić "ile Bóg da"?
Nie zastanawiać się, czy zdołam je nakarmić, wyedukować, ogólnie zapewnić byt?
Gratuluję w takim razie świadomego macierzyństwa.

#8 Guest_Mama 5

Guest_Mama 5
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2020 - 08:48

W takim razie uważasz, że dzieci powinno się rodzić "ile Bóg da"?
Nie zastanawiać się, czy zdołam je nakarmić, wyedukować, ogólnie zapewnić byt?
Gratuluję w takim razie świadomego macierzyństwa.

Podejrzewam ,że nie masz dzieci .W dawnych czasach nie było tyle sposobu zapobiegania i jedna rodzina miała 11 dzieci ,druga jedno lub 2 mimo ,że chcieli więcej a jeszcze inni w ogóle. Ja wierzę w przeznaczenie. Ile ja stosowałam sposobów aby nie zajść w ciąże to głowa mała i mimo to zachodziłam. Urodziłam 5 i koniec .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych