Skocz do zawartości


Import uslug


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 12 maj 2020 - 10:58

Faktura za abonament za e-konferencje z Digital River z Irlandii czy to będzie import uslug?

#2 Justyna Mąkosa

Justyna Mąkosa

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 lipiec 2020 - 11:51

Witam,

W przeciwieństwie do tradycyjnych konferencji, opłatę z tytułu udziału w e-konferencji należy traktować jako nabycie usług w dziedzinie edukacji, a tym samym miejsce świadczenia należy określić na podstawie zasady ogólnej określonej w art. 28b ustawy o VAT, zgodnie z którą miejscem świadczenia usług w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika( jeżeli Pani nim jest)jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej. W związku z powyższym z tytułu dokonania opłaty za udział w e-konferencji podatnik zobowiązany jest do rozpoznania importu usług.

Pozdrawiam
Justyna Mąkosa

Prowadzenie pełnej księgowości w Krakowie / Księgowość Kraków  / https://ksiegowa-krakow.pl 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych