Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tarcza antykryzysowa 3.0 - jakie rozwiązania przewiduje?

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198675 postów

Napisano 08 maj 2020 - 07:39

Trwają prace parlamentarne nad kolejną nowelizację Tarczy antykryzysowej. Nowela przewiduje zmiany kilkudziesięciu ustaw. W Tarczy antykryzysowej 3.0 znalazły się korzystne rozwiązania dla firm, m.in. rozszerzenie zwolnienia opłacania składek ZUS dla samozatrudnionych.

Powrót do artykułu: Tarcza antykryzysowa 3.0 - jakie rozwiązania przewiduje?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2020 - 07:39

Tarcza 3.0 nie zostanie podpisana przez Senat i Sejm i Prezydenta przed 11.05 - czyli terminem płatności ZUSów. Jeżeli zostanie podpisana po tej dacie, a ZUS za kwiecień zostanie już opłacony - czy wówczas można będzie ubiegać się o zwolnienie tylko za maj? Czy ma to także skutek wsteczny i będzie można ubiegać się o zwrot za marzec i kwiecień?

#3 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 743 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 08 maj 2020 - 09:34

Tarcza 3.0 nie zostanie podpisana przez Senat i Sejm i Prezydenta przed 11.05 - czyli terminem płatności ZUSów. Jeżeli zostanie podpisana po tej dacie, a ZUS za kwiecień zostanie już opłacony - czy wówczas można będzie ubiegać się o zwolnienie tylko za maj? Czy ma to także skutek wsteczny i będzie można ubiegać się o zwrot za marzec i kwiecień?

Z tego co pamiętam, to projekt nie przewiduje możliwości zwrotu już zapłaconych składek za kwiecień. Zwolnienie w takim przypadku będzie przysługiwało jedynie za maj.

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#4 Guest_Małgonia

Guest_Małgonia
  • Goście

Napisano 27 maj 2020 - 08:13

Ja nie umiałam się w tym odnaleźć a firma sporo straciła w pierwszym kwartale z powodu wirusa. Ale zgłosiłam się do firmy CUW-EX - doradzili jak się ubiegać o pomoc z tarczy, ile moge dostać, jakie też zmiany w firmie wprowadzić. Także jest dobrze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy