Skocz do zawartości

Zdjęcie

Składki ZUS za marzec 2020 r. - zapłacone a przysługuje zwolnienie

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516481 postów

Napisano 28 kwiecień 2020 - 10:29

Co zrobić, gdy składki ZUS za marzec 2020 r. zostały opłacone, a tarcza antykryzysowa przyznała za ten czas zwolnienie ze składek? Czy jest szansa na zwrot składek?

Powrót do artykułu: Składki ZUS za marzec 2020 r. - zapłacone a przysługuje zwolnienie

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2020 - 10:29

Ale wytłumaczenie "Jeśli przedsiębiorca nie zawnioskuje o zwrot nadpłaty za marzec to rozliczy się ona na składki za kwiecień. Należy pamiętać, że za kwiecień i maj podlegają zwolnieniu tylko składki jeszcze nieopłacone. – wyjaśnia rzeczniczka" rozliczy się za kwiecień, a za kwiecień też jest zwolniony ? co wtedy

#3 Guest_ZUS vs US

Guest_ZUS vs US
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2020 - 13:10

Opłaciłem składkę za Marzec. Teraz złożyłem wniosek o zwolnienie mnie ze składki za Marzec. Mam jednak problem, bo powinienem zapłacić w takim razie wyższy podatek. Ciekawe co na to skarbówka...

#4 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 25 maj 2020 - 20:20

Opłaciłem składkę za Marzec. Teraz złożyłem wniosek o zwolnienie mnie ze składki za Marzec. Mam jednak problem, bo powinienem zapłacić w takim razie wyższy podatek. Ciekawe co na to skarbówka...

Traz trzeba dopłacic skladke zdrowotną za marzec.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13974 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 maj 2020 - 20:53

Składki zapłacone miałeś prawo odliczyć. Jak dostaniesz zwrot składek z ZUS, to je doliczysz i wyjdzie ci większy podatek. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych