Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oświadczenie umożliwi ponowną wypłatę świadczenia postojowego

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198558 postów

Napisano 27 kwiecień 2020 - 08:45

Znowelizowane przepisy tarczy antykryzysowej przedłużają możliwość skorzystania ze świadczenia postojowego. W tym celu niezbędne będzie złożenie specjalnego oświadczenia do złożonego już wcześniej wniosku, że sytuacja materialna wykazana w tym wniosku nie uległa poprawie.

Powrót do artykułu: Oświadczenie umożliwi ponowną wypłatę świadczenia postojowego

#2 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2020 - 08:45

Wzór oświadczenia w sprawie kontynuacji świadczenia postojowego ma być przygotowany przez ZUS w maju. Jak rozumiem, jeżeli u mnie nic nie uległo poprawie, tzn. nadal jako samozatrudniony nie zarabiam, wystarczy że takie oświadczenie wypełnię i otrzymam na kolejny miesiąc, czy już od razu na kolejne dwa miesiące...

#3 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 743 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 27 kwiecień 2020 - 09:21

Wzór oświadczenia w sprawie kontynuacji świadczenia postojowego ma być przygotowany przez ZUS w maju. Jak rozumiem, jeżeli u mnie nic nie uległo poprawie, tzn. nadal jako samozatrudniony nie zarabiam, wystarczy że takie oświadczenie wypełnię i otrzymam na kolejny miesiąc, czy już od razu na kolejne dwa miesiące...

Raczej na kolejny miesiąc, bo przecież przy analizie kolejnego m-ca, może się okazać, że firma "ruszyła".

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#4 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2020 - 20:25

Co znaczy "nie uległa poprawie"? Jeśli w kolejnym miesiącu po otrzymaniu świadczenia przychód znowu spadł, ale już nie o 15 %, a tylko o 10 % w stosunku do poprzedniego miesiąca, to należy mi się kolejne postojowe? Czy spadek znowu musi być o 15 %?

#5 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 21 maj 2020 - 22:09

to jest absurd- w lutym miałem faktury na 20 000 PLN, w marcu trafiłem na kwarantannę i nie mogłem pracować (pracuję fizycznie)- wystawiłem faktury na 25% tego co w lutym. W marcu zasuwałem sporo i udało się wystawić faktury na 50% tego co w lutym- w moim przekonaniu, ze względu na wiele czynników- moja sytuacja nie poprawiała się- gdyby nie pandemia to plany na marzec i kwiecień wynosiły po około 130% tego co w lutym. Dlaczego mam nie dostać postojowego?

#6 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 21 maj 2020 - 22:10

to jest absurd- w lutym miałem faktury na 20 000 PLN, w marcu trafiłem na kwarantannę i nie mogłem pracować (pracuję fizycznie)- wystawiłem faktury na 25% tego co w lutym. W marcu zasuwałem sporo i udało się wystawić faktury na 50% tego co w lutym- w moim przekonaniu, ze względu na wiele czynników- moja sytuacja nie poprawiała się- gdyby nie pandemia to plany na marzec i kwiecień wynosiły po około 130% tego co w lutym. Dlaczego mam nie dostać postojowego?

#7 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

#8 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

#9 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

#10 Guest_Grześ

Guest_Grześ
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2020 - 12:22

Witam.
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą.
Otrzymałem świadczenie postojowe za marzec i kwiecień. Za maj już wniosku nie składałem bo sprzedaż nieco podskoczyła i już by mi nie przysługiwało.
Jednak w czerwcu spadło znów i teoretycznie świadczenie mógłbym otrzymać korzystając z zapisu o przyznawaniu go trzy razy.
Czy mogę składać niosek czy świadczenie jest wypłacane tylko w trzech następujących po sobie miesiącach?
Wysłałem takie zapytanie do ZUS, ale odpowiedź jeszcze nie przyszła. W ustawie nie doszukałem się takiej informacji. Może źle szukam...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych