Skocz do zawartości

Samodzielne rozliczenie PIT-11 przez Internet

PIT-37

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2020 - 22:31

Mam takie pytanie w roku 2019 nie pracowałem (byłem na KRUSIE), ale firma, w której pracowałem w 2018 roku wystawiła mi za rok 2019 PIT-11 gdyż nie wypłacili mi za rok 2018 wszystkich pieniędzy, więc uregulowali to dopiero w 2019 więc dostałem od nich PIT-11.

Czy mam się teraz normalnie z tego rozliczyć składając deklarację PIT-37 ? Jak napisałem nie pracowałem, ale firma wypłaciła mi jeszcze resztę pieniędzy, których nie uregulowali w 2018 roku jak kończyłem pracę, więc czy przez takie kombinacje nie narobię sobie problemów?

Druga sprawa teraz jest chyba coś takiego, że można się rozliczyć samemu przez Internet US automatyczne nas rozlicza. Należy się tylko zalogować na stronie US podając PESEL i kwotę przychodu za rok 2018 oraz kwotę przychodu z jednej z deklaracji PIT-11 za rok 2019.

Więc mam zalogować się do tego systemu US i tam wykonać jakby z automatu rozliczenie?

Wcześniej korzystałem z pomocy w biurze rachunkowym, ale wiadomo, jaka sytuacja jest, więc jak da się coś zrobić online to zrobiłbym to przez Internet, ale ie mam pewności czy mogę czy nie mogę złożyć tak deklaracji.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:57

Oczywiście możesz się zalogować na stronie z zeznaniami, tak jak napisałeś. Sprawdź czy wszystkie dane się zgadzają i możesz zaakceptować to rozliczenie. 

#3 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3675 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 30 kwiecień 2020 - 11:22

https://www.podatki....pit/twoj-e-pit/

super sprawa

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PIT-37