Skocz do zawartości


Koszty uzyskania przychodów z tytułu umowy zlecenia a ulga dla młodych - PIT 37

koszty uzyskania przychodów ulga dla łodych PIT 37

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2020 - 08:10

Witam, od sierpnia 2019 r. do grudnia 2019 r. uzyskałam przychód z tytułu umowy zlecenia w wysokości 580,22 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 116,05 zł. W PIT-37 skarbówka nie uwzględniła mi tych kosztów. Dlaczego nie można ich odliczyć?

PS. Nie ukończyłam 26 roku życia. Nie złożyłam oświadczenia o zwolnieniu z podatku.

 



#2 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3674 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 17 kwiecień 2020 - 12:13

Ogólna zasada naliczania kosztów podatkowych wynika z art. 23 ust. 1 pkt 31 ustawy o PIT - kosztów nie nalicza się, jeżeli dochody z danego źródła w ogóle nie podlegają opodatkowaniu albo są zwolnione od podatku dochodowego. Ta zasada ma zastosowanie do dochodów osób młodych, które pozostają zwolnione z podatku.  Koszty od tych przychodów nie mogą być zatem naliczane.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koszty uzyskania przychodów, ulga dla łodych, PIT 37

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych