Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek od wpłat do PPK finansowanych przez podmiot zatrudniający

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516696 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:00

Kiedy powstaje przychód uczestnika PPK z tytułu wpłat do PPK finansowanych przez podmiot zatrudniający? Czy wpłaty do PPK finansowane przez podmiot zatrudniający stanowią koszty uzyskania przychodów w przypadku dokonania tych wpłat z przekroczeniem ustawowego terminu? Do jakiego miesiąca należy przypisać koszty uzyskania przychodów w przypadku, gdy wpłaty do PPK zostały naliczone od wynagrodzenia przysługującego za miesiąc poprzedni, a przekazane do instytucji finansowej w miesiącu następującym po miesiącu ich naliczenia? I co z kosztami uzyskania przychodów zleceniobiorców?

Powrót do artykułu: Podatek od wpłat do PPK finansowanych przez podmiot zatrudniający

#2 Guest_Waldek

Guest_Waldek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:00

Bardzo podoba mi się idea pracowniczych planów kapitałowych, gdzie mamy łatwy program oszczędzania wspierany przez panstwo i pracodawcę. To finalnie pozwala odłożyć znacznie więcej niż odkładając samemu na normalnych lokatach.

#3 Guest_luki

Guest_luki
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2020 - 22:35

Oszczędzanie wieloletnie wbrew pozorom jest trudne, tym bardziej jeśli myślimy o regularności i sumienności w odkładaniu. PPK jest dużym ułatwieniem tego procesu, bo od nas nie wymaga niczego, a 2% pensji to nie jest dużo.

#4 Guest_Mirki

Guest_Mirki
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2020 - 14:48

Waldek: to taka lokata, w której dorzuca Ci sie przymusowo pracowadca (ktory odliczy sobie od Twojej podwyżki)... sprytne bo ludzie mysla... hmm zabiora mi 20 zł ale ktoś da 15.... . Zapominają ze od wypłaty odlicza Ci nie tylko 20 zł ale jeszcze extra podateczek od tych 20 zlotych. Dla mnie to raczej ciekawa lokata na kilka lat bo już nasz rzad pokazał co zrobił z ofe, a i nie ukrywajmy to całe PPK to jest na emerytury... te obecne (kupowanie emerytów samo sie nie sfinansuje). Zmiast zrobic 30k PLN kwote wolna od podatku (niezaleznie od dochdów) oraz zaktualizować progi podatkowe to mamy iluze "oszczedzania"... Ciesze sie jednak, ze pis bał sie jawnie wprowadzic nowy podatek, bo by został pogoniony.... Osobiście uważam, że kasa z PPK w ciagu 10 lat zostanie "przytulona" przez ZUS.

#5 Guest_Mirki

Guest_Mirki
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2020 - 14:48

Waldek: to taka lokata, w której dorzuca Ci sie przymusowo pracowadca (ktory odliczy sobie od Twojej podwyżki)... sprytne bo ludzie mysla... hmm zabiora mi 20 zł ale ktoś da 15.... . Zapominają ze od wypłaty odlicza Ci nie tylko 20 zł ale jeszcze extra podateczek od tych 20 zlotych. Dla mnie to raczej ciekawa lokata na kilka lat bo już nasz rzad pokazał co zrobił z ofe, a i nie ukrywajmy to całe PPK to jest na emerytury... te obecne (kupowanie emerytów samo sie nie sfinansuje). Zmiast zrobic 30k PLN kwote wolna od podatku (niezaleznie od dochdów) oraz zaktualizować progi podatkowe to mamy iluze "oszczedzania"... Ciesze sie jednak, ze pis bał sie jawnie wprowadzic nowy podatek, bo by został pogoniony.... Osobiście uważam, że kasa z PPK w ciagu 10 lat zostanie "przytulona" przez ZUS.

#6 ravi

ravi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 06 listopad 2020 - 20:34

Myślicie, że pracownicze plany kapitałowe na dłuższą metę rzeczywiście będą działać? Zdecydowałam się przystąpić i wierzę, że to była dobra decyzja. Też przystąpiliście, czy może ktoś zrezygnował?

#7 Guest_Edward

Guest_Edward
  • Goście

Napisano 28 listopad 2020 - 19:21

a nie można by jeszcze bardziej tego skomplikować?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy