Skocz do zawartości

Ulga na dziecko a ulga dla młodych

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Anna828

Guest_Anna828
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2020 - 09:10

Witam, moje dziecko ma 20 lat, nadal się uczy i pracowało po 01.08.2020 (,,ulga dla młodych"). Jego dochód nie przekroczył 3089 zł, natomiast przychód przekroczył ten limit. Czy mogę w swoim zeznaniu odliczyć ulgę na dziecko? Nie wiem, czy powinnam patrzeć na dochód, czy przychód. Na stronie MF znalazłam informację:Ulga na dzieci przysługuje, jeśli ich opodatkowane dochody (z wyjątkiem renty rodzinnej) i przychody uzyskane w ramach „ulgi dla młodych” do ukończenia 26. roku życia*po ich zsumowaniu nie przekroczyły 3 089 zł.
* Są to przychody wolne od podatku dochodowego uzyskane ze stosunku pracy, stosunku służbowego, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz umów zlecenia zawartych
z firmą otrzymane przez podatnika do ukończenia 26. roku życia."

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13966 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 kwiecień 2020 - 19:26

W przypadku dochodu zwolnionego z pdof przychód jest równy dochodowi. A zatem w tym przypadku należy zsumować dochód osiągnięty przed datą zwolnienia z przychodem/dochodem osiągniętym po tej dacie. Jak napisałaś ten drugi dochód jest dużo większy niż dopuszczalny limit, a więc moim zdaniem nie możesz odliczyć ulgi na dziecko.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych