Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tarcza antykryzysowa - ZUS, WUP i PUP

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516430 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 12:54

Tarcza antykryzysowa umożliwia pomoc realizowaną przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz ZUS. O jakie wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy w WUP, PUP i ZUS?

Powrót do artykułu: Tarcza antykryzysowa - ZUS, WUP i PUP

#2 Guest_Alien

Guest_Alien
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 12:54

Czy otrzymując świadczenie postojowe z ZUS można ubiegać się o dofinansowanie przedsiębiorców będących osobą fizyczną niezatrudniających pracownika w przypadku spadku obrotów gospodarczych z PUP. Czy świadczenia te się wykluczaja?

#3 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 maj 2020 - 21:02

Witam. Co z świadczeniem dla umów o pracę podczas gdy z pełnoetatowego zatrudnienia i zarobkach 2600zł brutto pracodawca wręcza aneks zmieniający wymiar czasu pracy na 1/8 etatu redukując zarobki do 325zł brutto?

#4 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 07 maj 2020 - 08:23

Witam. Co z świadczeniem dla umów o pracę podczas gdy z pełnoetatowego zatrudnienia i zarobkach 2600zł brutto pracodawca wręcza aneks zmieniający wymiar czasu pracy na 1/8 etatu redukując zarobki do 325zł brutto?

Można nie podpisać aneksu.

#5 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 07 maj 2020 - 08:34

Przepraszam, że nie w temacie . Ale może uzyskam odpowiedź. Chodzi o tarczę finansową PFR

Dzień dobry
Prowadzimy z żoną małą szkołę , Jesteśmy spółką z o.o. zatrudniamy 2 pracowników na 1/1 etat 3 na 1/2 etatu i 1 na 1/4 etatu jak obliczyć ilość pracowników i etatów
W związku z prowadzeniem działalności oświatowej jesteśmy zwolnieni z podatku Vat. Czy możemy starać się o dofinansowanie w ramach tarczy.
I istotne pytanie czy subwencja (dotacja) oświatowa jest wliczana jako przychód.

#6 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 09 maj 2020 - 13:31

może kto mnie uświadomi nie mogę znaleść ,chodzi o zwolnienie na 3 miesiące z składek ZUS czy przy składaniu deklaracji DRA ZUS i załączników do niej należy kwoty wpisywać w pozycji "Budżet Państwa " czy tak jak normalnie bo wypełniam bez zmian .

#7 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 09 maj 2020 - 13:32

może kto mnie uświadomi nie mogę znaleść ,chodzi o zwolnienie na 3 miesiące z składek ZUS czy przy składaniu deklaracji DRA ZUS i załączników do niej należy kwoty wpisywać w pozycji "Budżet Państwa " czy tak jak normalnie bo wypełniam bez zmian .

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13915 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 maj 2020 - 13:55

DRA należy wypełnić normalnie jak za poprzedni miesiąc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych