Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie postojowe dla przedsiębiorców i zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198501 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 08:52

Przedsiębiorcom oraz zleceniobiorcom, którzy odczuwają negatywne skutki pandemii koronawirusa przy spełnieniu warunków zawartych w ustawie, przysługuje jednorazowe świadczenie postojowe. Jaka jest wysokość świadczenia? Gdzie i w jaki sposób złożyć odpowiedni wniosek?

Powrót do artykułu: Świadczenie postojowe dla przedsiębiorców i zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych

#2 Guest_oo123

Guest_oo123
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 08:52

A jaki musi być okres umowy? podpisana przed 01.02 i trwać do kiedy?

#3 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2020 - 22:44

mam pytanie czy jaklam działalność gospodarcza kilka lat czyli jestem samo zatrudniona jeżeli zatrudniłam 12 lutego pracownika na umowy zlecenie należy mi sie postojowe bo pracownikowi sie nie należy bo był zatrudniony po 1 lutym a ja byłam przed pierwszym lutym samozatrudniona bez pracownika czy mi sie należy postojowe 

#4 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2020 - 10:55

mam pytanie czy jaklam działalność gospodarcza kilka lat czyli jestem samo zatrudniona jeżeli zatrudniłam 12 lutego pracownika na umowy zlecenie należy mi sie postojowe bo pracownikowi sie nie należy bo był zatrudniony po 1 lutym a ja byłam przed pierwszym lutym samozatrudniona bez pracownika czy mi sie należy postojowe 

Tak, o ile spełnia Pani pozostałe warunki czyli za ostatni miesiąc przychód niższy niż 15.681, dodatkowo spadek obrotów minimum o 15% miesiąc do miesiąca (w porównaniu ostatni miesiąc policzony do miesiąca jeszcze poprzedniego) oraz nie ma się innego tytułu do ubezp. społecznych (etat, emerytura, zlecenie)

#5 Guest_Pol

Guest_Pol
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:36

Dzień dobry , Pytanie odnośnie tarczy antykryzysowej, jestem rolnikiem ubezpieczonym w Krus płacę składki tylko do Krus w podwójnym  wymiarze, działy specjalne produkcji rolnej plus prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą, proszę o informację , na zwolnienie z których składek mogę liczyć w drugim kwartale 2020 r. ,a które muszę opłacić , i czy muszę składać gdzieś jakieś wnioski ?   Proszę również  o informację, czy mogę starać się o świadczenie postojowe i gdzie taki wniosek składam Krus czy Zus .Dziękuję.   

#6 Guest_Mona

Guest_Mona
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2020 - 09:45

dzień dobry,jestem zatrudniona na umowe o prace czy nalezy mi sie postojowe?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2020 - 10:48

dzień dobry,jestem zatrudniona na umowe o prace czy nalezy mi sie postojowe?

A my wróżki?
Zakład zamknięty? Czy nie chce ci się pracować?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych