Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy pracownik może wystąpić do sądu z roszczeniem o wypłatę premii?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 672146 postów

Napisano 06 kwiecień 2020 - 11:47

W obowiązującym w naszym zakładzie regulaminie zapisaliśmy, że pracownikowi zatrudnionemu na sta­nowisku przedstawiciela handlowego może być wypłacona premia uznaniowa. Decyzję o jej przyznaniu, w wysokości nie większej niż 20% wynagrodzenia zasadniczego wynikającego z umowy o pracę, podej­muje bezpośredni przełożony pracownika po przeanalizowaniu osiągniętego przez niego poziomu sprze­daży naszych artykułów.

Powrót do artykułu: Kiedy pracownik może wystąpić do sądu z roszczeniem o wypłatę premii?

#2 Guest_Pytalski

Guest_Pytalski
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2020 - 11:47

A jak sprawa wygląda w obecnej sytuacji? Premia od sprzedaży, ale pracodawca (duża sieć w Polsce) ma zamkniętę wszystkie punkty sprzedaży. Pracownicy siedzą w domu, nie jest to urlop, przestojowe, czy coś podobnego. W sumie to nie wiadomo na jakich warunkach siedzą w domu... Pracodawca chce wypłacić podstawę, bez premii, dodatków. Jak większość wie, podstawa w takim systemie pracy jest....minimalna. Czy pracownicy mogą / mają prawo walczyć o wyższe pensje ? (to nie wina pracowników, że siedzą w domach, oni chcą pracować, ale nie mają jak). Niestety pracodawca nie uruchomił też innych, zastępczych form pracy (praca zdalna itp). Prosze o pomoc.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2020 - 11:55

Siedzicie w domu - macie płacone postojowe - jesteście gotowi do pracy, nie pracujecie - pracodawca ma prawo wypłacić tylko podstawę i musi wypłacić podstawę, mimo że nic nie robicie.

 

 

Przyzwyczajajcie się - przez jakiś czas będzie to wyglądać tak, że ludzie będą się cieszyć, że w ogóle maja pracę i przynajmniej minimalne wynagrodzenie, a ty premię jeszcze chcesz.#4 Guest_Pytalski

Guest_Pytalski
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2020 - 13:26

Siedzicie w domu - macie płacone postojowe - jesteście gotowi do pracy, nie pracujecie - pracodawca ma prawo wypłacić tylko podstawę i musi wypłacić podstawę, mimo że nic nie robicie.

 

 

Przyzwyczajajcie się - przez jakiś czas będzie to wyglądać tak, że ludzie będą się cieszyć, że w ogóle maja pracę i przynajmniej minimalne wynagrodzenie, a ty premię jeszcze chcesz.

 

To tylko Twoje zdanie, czy masz jakieś podstawy prawne ? Obecna sytuacja jest inna niż wszystkie, które znamy. Jeśli wypowiedziałeś się, TYLKO po to by się wypowiedzieć... daruj sobie.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych