Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stan wyjątkowy - definicja, konsekwencje wprowadzenia

wróć do serwisu Sektor Publiczny 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32789 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 18:48

W związku z pandemią koronawirusa prawdopodobne jest wprowadzenie jednego ze stanów nadzwyczajnych. Kto wprowadza stan wyjątkowy i jakie są tego konsekwencje dla obywateli?

Powrót do artykułu: Stan wyjątkowy - definicja, konsekwencje wprowadzenia

#2 Guest_Tomasz Cz.

Guest_Tomasz Cz.
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2020 - 18:48

Według TVPiS nie ma stanu wyjątkowego, bo nie ma ograniczenia swobód obywatelskich!! To ja się pytam czym jest to, że nie mogę wyjść na ulicę, nie mogę wyjść do lasu tylko mam siedzieć w domu?? Moim zdaniem jest to ograniczenie mojej swobody obywatelskiej, więc mamy stan wyjątkowy!!!!!

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2020 - 12:00

Według TVPiS nie ma stanu wyjątkowego, bo nie ma ograniczenia swobód obywatelskich!! To ja się pytam czym jest to, że nie mogę wyjść na ulicę, nie mogę wyjść do lasu tylko mam siedzieć w domu?? Moim zdaniem jest to ograniczenie mojej swobody obywatelskiej, więc mamy stan wyjątkowy!!!!!

Stan wyjątkowy jest, ale nie mogą go oficjalnie ogłosić, bo musieliby przesunąć wybory prezydenckie o pół roku.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 07:51

a może poczytać o skutkach wprowadzenia tych stanów ? Zamiast dopisywać wyłącznie partykularną ideologię.

#5 Adwokat Krakow

Adwokat Krakow

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 10:15

Skutki wprowadzenia takich stanów są złożone i dotykają wielu różnych aspektów życia. Popieram przedmówcę - najpierw przeczytać o skutkach, a dopiero później pisać i zajmować jakieś stanowisko w sprawie.

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
ul. Profesora Władysława Szafera 9/46
31-543 Kraków
tel. +48 784 425 405

#6 Guest_Mitsuki

Guest_Mitsuki
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2020 - 17:21

Tu cały czas chodzi o dopięcie sytuacji w Sądzie Najwyższym , jak wybiorą i namaszczą nowego I szego Prezesa SN , natychmiast ogłoszą stan wyjątkowy .....

#7 Guest_Wawka

Guest_Wawka
  • Goście

Napisano 05 maj 2020 - 19:06

~Mitsuki, to opozycja chce wprowadzić stan nadzwyczajny, by po klęsce M.K-B kombinować zmianę kandydata na prezydenta.

#8 Guest_Wawka

Guest_Wawka
  • Goście

~Mitsuki, to opozycja chce wprowadzić stan nadzwyczajny, by po klęsce M.K-B kombinować zmianę kandydata na prezydenta.

#9 Guest_Wawka

Guest_Wawka
  • Goście

#10 Guest_Wawka

Guest_Wawka
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych