Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koronawirus: zasiłek także dla rodziców dzieci powyżej 8 lat

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198501 postów

Napisano 03 kwiecień 2020 - 14:07

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała nowelizację specustawy związanej z koronawirusem. Dzięki niej zasiłek za czas opieki nad dzieckiem w czasie kwarantanny mają otrzymać także rodzice dzieci powyżej 8 lat.

Powrót do artykułu: Koronawirus: zasiłek także dla rodziców dzieci powyżej 8 lat

#2 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2020 - 14:07

My rodzice dzieci od 9-12 lat nadal prosimy, aby Rząd wprowadził możliwość sprawowania opieki nad tymi dziećmi. Jesteśmy bezradni i nie wiemy do kogo się zgłosić. Wprowadza się tyle nowych środków zapobiegawczych, łącznie z pozostawaniem w domu, a tu my rodzice, którzy musimy pracować zostawiamy dzieci bez opieki, a my wracamy do domu "nie wiadomo czy zdrowi, czy już nie". Naprawdę dziecko 9 , 10 czy 11 letnie wymaga jeszcze opieki. Piszę to jako matka samotnie wychowująca dziecko. Nie mam nawet najbliższej rodziny, która mogłaby się nim zająć, w przypadku np. "mojej kwarantanny w zakładzie pracy". To jest bardzo smutne. Proszę rozważcie ponownie tę ustawę.

#3 Guest_Magda tro

Guest_Magda tro
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2020 - 22:09

Moja córka ma 8 lat i 1 miesiąc - nie jest gotowa w ogóle zostać w domu sama - prosimy Rząd aby podwyższył wiek dla dzieci do opieki - chociaż do tych 12 lat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Czy już cos w tej kwestii się zmieniło ?????

#4 Guest_Mama 9 latki

Guest_Mama 9 latki
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2020 - 22:23

A dzieci zdrowe powyżej 8 roku życia oczywiście mają w głębokiem poważaniu.Pan prezydent uważa że takich dzieci nie ma w Polsce, że takie dziecko jest w stanie sobie samo zostać w domu i ze wszystkim poradzić łącznie ze zdalna nauką???? Po prostu brak mi słów na to jak zostali potraktowani rodzice tych dzieci jak i same dzieci.Twierdzicie ,że dzieci są najważniejsze ,że to jest przyszłość narodu, no i teraz mamy właśnie dowód tego jak dzieci są dla polskiego rządu ważne. Powiedzieć do was wstyd to za mało.mam nadzieję że rodzice wszystkich tych dzieci których zostawiliście tak podle na lodzie nie będą głosować na wybory bo w sumie nie ma na kogo. Po ostatnich decyzjach PIS w sprawie właśnie tych dzieci uważam, że wybór między PO a PiS to jest jak wybór między dżuma a cholerą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych